Fala imigrantów. Na każdego Polaka czyha 0,0002 uchodźcy!

Istnieje obawa, że za chwilę przybędzie nam nawet i 10 tysięcy imigrantów. Ja pierdziu

1233524_625169200846858_2027507747_n

Wciąż trwa panika w naszym Narodzie z powodu zagrażającej nam perspektywy zalewu uchodźców. Temat gigantycznego zagrożenia ze strony imigrantów nie schodzi od miesiąca z pierwszych stron gazet. Rząd z drżeniem zadeklarował, że przyjmie 2 tysiące Syryjczyków, potem zaczął się łamać, że może nawet trochę więcej. Raz patrzy na prawicę, raz łamie się pod naciskiem Brukseli. Cholera. Co robić. Kraj szaleje ze strachu przez falą islamu, Polskę ściął lęk śmiertelny na myśl o tej potężnej nawałnicy obcych. Wszak istnieje obawa, że za chwilę przybędzie nam nawet i 10 tysięcy imigrantów!

Ja pierdziu.

W Polsce obecnie żyje 38, 5 miliona mieszkańców, 10 milionów chrześcijańskich rodzin. Jeśli przyjedzie do nas dziesięć tysięcy uchodźców – na każdą rodzinę przypadnie, uwaga… 0,001 uchodźca! Nie mam pojęcia, gdzie się upchnie taką liczbę. Nie mam pojęcia, tym bardziej, że – zwróćmy uwagę – każdego polskiego mieszkańca przytłoczy wstrząsająca liczba: 0,0002 muzułmanina! 1,5 grama Syryjczyka na jednego Polaka. Tyle, co pająk krzyżak. Ale, oczywiście bez krzyża, uchowaj Boże.

Niestety, nie umiem już obliczyć rachunku prawdopodobieństwa, jakie niebezpieczeństwo spotkania się z nim w Biedronce czyha na statystycznego Kowalskiego, ale myślę, że jest podobne do szansy wygrania w Lotto. Kurde, każdemu się może zdarzyć!

Nie dziwię się więc apelom prawicy. Rozumiem obawy fejsbukowiczów z narodową flagą na zdjęciu profilowym i emblematem Polski walczącej. Trzeba walczyć. 0,0002 islamisty to zagłada. Apokalipsa. Nie wiem, jak sobie poradzimy z taką liczbą. To koniec.

51 myśli na temat “Fala imigrantów. Na każdego Polaka czyha 0,0002 uchodźcy!

 1. Mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego co się teraz dzieje…. ale czytając Twój wpis, łatwo go skontrować poprzez analogię z wirusem….. też malutki i nikt go nawet nie widzi na co dzień… niestety, skutki opłakalne.
  Tak czy inaczej pozdrawiam… skonfundowany…. pozostając z nadzieją, że politycy staną na wysokości zadania

 2. Zamachy 9/11 w USA przeprowadziło kilka osób, a nie kilkaset tysięcy czy milionów, więc nie w liczbie problem.
  Proszę mi zagwarantować, że wśród tych 10 tysięcy uchodźców nie będzie ani jednego potencjalnego zamachowca. Dlaczego pisze Pani o „chrześcijańskich rodzinach”? Uchodźcy to głównie wyznawcy islamu. Tego samego islamu, który nakazuje obcinać głowy „niewiernym psom” – nawet jeśli muzułmanin będzie twierdził co innego. Skąd wiadomo, czy mówi wtedy prawdę czy jedynie realizuje taktykę znaną pod hasłem „taquija”?
  Trudno zaprzeczać faktom, tak jak trudno zaprzeczać temu, że „uchodźcy” to w 75% dziwnym trafem młodzi i silni mężczyźni. Nawet papież wzywał do udzielania schronienia RODZINOM a nie hordom rozwrzeszczanych, roszczeniowych, młodych islamskich byczków, których jedynym celem jest dostać się do Niemiec lub Austrii…. Więc dlaczego pisze Pani w ogóle o „rodzinach”. Gdzie są te rodziny? Bo na materiałach dostępnych w mediach naprawdę trudno je dostrzec…

  Gdyby naprawdę chodziło o przyjęcie do Polski chrześcijańskich RODZIN uciekających przed prześladowaniami religijnymi, to prawdopodobnie nie byłoby w ogóle tematu i nikt by ani słowem nie pisnął…

  1. A umiesz zagwarantować, że wśród Polaków nie będzie zamachowca?

   Nie?

   I co teraz, masowa deportacja Polaków będących terrorystycznym zagrożeniem? Zostawimy tu jeno lisy, wilki i kuropatwy, żeby już nikt na pewno żadnego zamachu nie przeprowadził?

  2. also: chrześcijanie są najmniej prześladowani w Syrii, szczególnie, że często związani są z reżimem Asada. to brzydko nazywać „prześladowaniem” obronę przez narzędziami autorytarnego terroru.

 3. Panie Igorze z całym szacunkiem, ale islam nie nakazuje obcinać głów nikomu, to po pierwsze. Po drugie Syria-skąd pochodzi większość tych ludzi przed obecną wojną była rozwiniętym krajem, który w swojej historii wiele razy udzielał pomocy innym uchodźcą, są tam ludzie wykształceni tak samo jak i w Polsce. Myśląc o terrorystach ma pan na myśli szyitów, sunnitów czy może jednak ISIS? Część tych ludzi ucieka właśnie przed ISISem- są to terroryści. W tym tłumie zdarza się patologia, ale jest też mnóstwo rodzin z dziećmi. Lewicowe media pokazują sceny z rodzinami i dziećmi, prawicowe sceny tylko z mężczyznami-łątwo jest manipulować obrazem a prawda leży pewnie po środku. Żaden uchodźca nie zostanie wpuszczony do kraju europejskiego żeby latać samopas po ulicach- procedury z taką osobą trwają miesiącami nikt jej nie da zasiłku, bo ma status uchodźcy- nie ma zalegalizowanego pobytu, jest pod kontrolą, taka osoba nie zna języka, nie dostanie pracy at hoc, szczególnie w Polsce. Ludzie nie dajcie się zwariować.

  Sytuacja w dosyć klarowny sposób- aczkolwiek po angielsku- zobrazowana jest tutaj:

  pozdrawiam.

  1. „Panie Igorze z całym szacunkiem, ale islam nie nakazuje obcinać głów nikomu, to po pierwsze.”
   Nakazuje mordować niewiernych, którzy nie chcą przyjąć islamu. Jest to wprost napisane w Koranie. Ja w ogóle nie rozumiem, jak to możliwe, że książka nawołująca wprost do mordowania ludzi o innych przekonaniach religijnych jest w Polsce dopuszczona do obrotu.

   „W tym tłumie zdarza się patologia, ale jest też mnóstwo rodzin z dziećmi. Lewicowe media pokazują sceny z rodzinami i dziećmi, prawicowe sceny tylko z mężczyznami-łątwo jest manipulować obrazem a prawda leży pewnie po środku.”
   Gdzie Pan widział to „mnóstwo rodzin z dziećmi”? No chyba że mówimy o rodzinach składających się z 20-40 letnich mężczyzn….

   „Żaden uchodźca nie zostanie wpuszczony do kraju europejskiego żeby latać samopas po ulicach”
   Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi? Jak odróżnić człowieka, który ma zamiast dokonywać zamachów terrorystycznych od rzeczywistego uchodźcy który uciekając z Syrii ratuje życie swoje i rodziny? Będziemy ich poddawać badaniom na wariografie?

   Jedyna pocieszająca rzecz – ci ludzie nie chcą być w Polsce. Zwieją stąd do Niemiec jak tylko przytrafi się okazja.

   Nie ma sprawy – przyjmujmy chrześcijańskie RODZINY uciekające przed prześladowaniem. Z naciskiem na słowo „chrześcijańskie” oraz „RODZINA” (matka, ojciec, dzieci). Prześladowanym muzułmanom niech pomagają muzułmanie – to nie jest nasz problem. Arabia Saudyjska to duży i bogaty kraj – pomieści wszystkich prześladowanych z Syrii bez żadnego problemu.

   1. „Tak mówi Pan: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego. Uczynili według rozkazu Pana, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów.”

    „Jak mogliście zachować przy życiu wszystkie kobiety? Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną”.

    To są cytaty z Biblii. Czy wyprowadzasz stąd wniosek, że chrześcijaństwo nawołuje do mordowania?

   2. Szanowna Pando,
    wskaż proszę cytat z Nowego Testamentu – słowa Jezusa – który mówi coś a’la „Zabijajcie niewiernych jeśli nie chcą wychwalać Boga w Trójcy Jedynego”.

   3. Pierwszy z brzegu cytat z Jezusa „Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach” – Ewangelia wg, św Łukasza. Radzę na przyszłość uważniej czytać swoje święte księgi, bo Jezus nie był taki milutki jak się powszechnie sądzi a Biblia przypomina Koran ze wszystkimi interpretacjami i sprzecznościami.

   4. @ i_am_keyser_soze
    Owszem, podałeś „cytat z Jezusa”, ale to nie jest cytat, o jaki prosiłem.
    Naprawdę aż do tego stopnia nie rozumiesz tego, co czytasz?

  2. @ i_am_keyser_soze
   odrób może jednak pracę domową i postaraj się przeczytać – ale tym razem naprawdę ze zrozumieniem, w miarę Twoich[skromnych?] możliwości – całą przypowieść o minach… :)))

   1. Chciałeś cytatu z Jezusa – masz. Reszta to interpretacja, której Biblia podlega od wieków tak samo jak Koran. Obie księgi nawołują do przemocy, obie też nawołują do miłości bliźniego, w obu znajdują się podobne zakazy i nakazy, więc może trochę mniej błędnego przekonania że jedna nawołuje do mordów a druga wręcz przeciwnie.

   2. @ i_am_keyser_soze
    Owszem, podałeś „cytat z Jezusa”, ale to nie jest cytat, o jaki prosiłem.
    Naprawdę aż do tego stopnia nie rozumiesz tego, co czytasz?

 4. Ludzie piszący takie artykuły nie mają kompletnie pojęcia o systemie ich działania więc niech ta mądrala wyliczy jaki odsetek będzie tych dzikusów po 5 latach mieszkania w danym kraju. Na szczęście polska nie jest tym krajem docelowym więc tu nie będzie ich nawet 5 tys. A tak naprawdę czy do przeprowadzania zamachów czy destabilizacji bezpieczeństwa w kraju potrzebne jest ich tak wiele zamachy z 9/11 zrobiło 5 osób…

 5. Właściwie skoro to takie proste to po co właściwie te granice? Wpuśćmy wszystkich. Choć skoro z tak małą ilością są takie problemy by ich wpuścić, to czy będziemy w stanie (jako UE) ich wyrzucić skoro się okaże, że to jednak nie uchodźcy?

 6. Nie poradimy sobie, dokladnie tak jak nie radzimy sobie z naszymi Romami. Nie zmusimy zadnego z tych emigrantów ekonomicznych do integracji i przestrzegania naszego prawa, poniewaz mamy kompletnie odmienne swiatopoglady i kulture. Poza tym ten znikomy procent to jest dopiero poczatek i glupota byłoby twierdzic, ze taki pozostanie, zwłaszcza po akcji laczenia rodzin. Emigranci tez nie beda rozdrobnieni w polskim narodzie, tylko skupieni razem. I wtedy statystycznie napotkanie i interreakcja z takim emigrantem jest wieksza niz Pani wyliczenia. I jeszcze jedno dlaczego. mamy znów mówic : madry Polak po szkodzie ? Dlaczego nie możemy korzystac z doswiadczen innych narodow ?

 7. Wczoraj mnie zamroziło. Para Kanadyjczyków adoptowała sieroty z Afryki – dwóch chłopców 4 i 5 letniego. Po krótkim czasie musieli ich oddać. Dlaczego? Byli tak przesączeni muzułmańską nienawiścią do kobiet, że dorosły facet bał się o życie swojej żony…. Nie dziękuję. Słodkie dzieci , które zapewne już umieją korzystać z broni? To jakieś absurdy!!!

 8. Tiaa… zapomniałaś w swoich rachunkach, że oni rozmnażają się jak Terlikowscy. I już po 200 latach będzie ich w Polsce 10 miliardów i Prawdziwy Polak nawet z doskonałym cv nie dopcha się do pracy jako niewolnik albo babć klozetowy.

 9. Niestety lawina z niechęcią do uchodźców ruszyła. Jednak u mnie niechęć innych powoduje wzrost poparcia dla przybyszów. Nie to, żebym się cieszył, jednak jako ludzie powinniśmy się takoż zachowywać. Nie mówiąc już o naszym członkostwie w Unii Europejskiej, bo Unia to również zobowiązanie, a nie dojna krowa.

 10. „a teraz łby im ucinają na ulicach…” — ależ właśnie po to „łby ucinają” (ach, jak wiele empatii dla mordowanych ludzi w tym określeniu), by ludzie, którzy nie wiedzą gdzie są rzetelne dane i nie potrafią czytać statystyk mogli oglądając tv połykać durny przekaz i wymądrzać się na temat świata i jego problemów.

 11. Kilka słów od „Ojca Prowadzącego” do autorki tego, „uczciwszy uszy”, artykułu. Po pierwsze nie wiem dlaczego autorka zakłada, że ci tzw: „migranci”, „uchodźcy” „Syryjczycy”, czy jak ich tam kto nazywa, chcą żyć i mieszkać w Polsce. Dotychczas we wszystkich mas mediach słychać jedno: CHCEMY DO NIEMIEC, BO MATECZKA” MERKEL NAS ZAPRASZAŁA. Rozumiem, że różni ludzie, mają różne poczucia humoru, ale humor autorki bije wszystkie inne mi znane na głowę. Uważa bowiem czemuś, że Polska jest w stanie przyjąć na spokojnie rzeczone 10 -12 tys. zdrowych byków w wieku poborowym o migdałowym odcieniu naskórka / całych rodzin to my na bank tutaj nie zobaczymy/, dać im socjal, nowe mieszkanie i jeszcze zapewnić im przestrzeganie „ich praw”, żeby nie zostać posądzonym o coś co się nazywa :ksenofobia 🙂 Niestety nie dociera do umysłu autorki myśl taka, że rzeczone 10 -12 tys. „uchodźców” to dopiero początek. Autorka myśli sobie: Przecież Oni, ci „uchodźcy”, uciekają z Syrii gdzie trwa wojna i oni przed tą wojną w dziurawych pontonach przez morze pełne rekinów…. Pragnę poinformować autorkę że wojna w Syrii „leci” już piąty rok bez jakiś szczególnych zmian przebiegu linii frontu, zaś „ucieczka” przed nią ledwo miesiąc w takiej skali w jakiej obserwujemy ją obecnie. Nie chce mi się już nawet uświadamiać autorce tego, za przeproszeniem, artykułu, że ci tzw: „Syryjczycy” zasadniczo mogą wcale nimi nie być. Niedawno bowiem udowodniono jak łatwo jest zakupić komplet syryjskich dokumentów i….. WILKOMEN DEUTCHLAND / albo jakoś tak :)/ A tak na zakończenie: fajnie by było gdyby tacy ludzie jak autorka tekstu, bardziej martwili się o swoich bliźnich, zdychających niejednokrotnie na „śmieciówkach” w zagrzybionych mieszkaniach….Może niech sobie policzy ilu polaków z najniższym wynagrodzeniem, przypada na jednego którego stać na zjedzenie „kawioru z ośmiorniczkami.” Tu jest temat do dyskusji i pomocy…

 12. ci tzw: „Syryjczycy” zasadniczo mogą wcale nimi nie być. — zgoda, a Ty zasadniczo możesz wcale nie być Krakadilem a Waranem albo Jaszczurem z Aldebarana. Nawiasem, skąd ta wiedza na odległość. Masz dane czy tylko zlecenie z „Gościa Niedzielnego” w co należy wierzyć?

  Nawiasem, czemu beznadzieja umysłowa musi szybko deklarować swoją tożsamość frazami w stylu „10 -12 tys. zdrowych byków w wieku poborowym o migdałowym odcieniu naskórka”?

 13. andsolbr wiesz jak wygląda telewizor i do czego służy ??? Polecam czasami posłuchać i pooglądać wiadomości….niekoniecznie w wydaniu polskojęzycznym …warto też rozmawiać z ludźmi, którzy mieszkają np. w takich Niemczech lub Wielkiej Brytanii….takich miejscowych… ciekawe rzeczy ci ludzie opowiadają o tych twoich „uchodźcach”…. ale to trzeba czytać, oglądać i co najważniejsze, rozumieć na co się patrzy :))) Nic to… czas pokaże kto miał rację…”Gościu Niedzielny” 🙂 Buziaki 🙂

 14. Problem polega na tym, Pani Kubryńska, że ma Pani klapki na oczach.
  Mówi Pani z ironią, że czyha na nas 0,0002 uchodźca na osobę…ale nie widzi Pani tego, że to jest dopiero początek całej akcji, bo gdy zobaczą, że Europa/Polska przyjmuje ich z otwartymi rękoma to zaczną się tu ucieczki na dużo większą skalę niż do tej pory.
  Ilu z nich jest już teraz terrorystami – tego nikt nie wie.Ilu z nich zabije naszych obywateli, naszych znajomych, członków naszych rodzin??Tylko człowiek chory na umyśle nie widzi problemu, bo zdrowo, rozsądnie myślący człowiek będzie zapobiegał a nie leczył.To nie Pani wyjdzie na ulicę za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat by walczyć o resztki zachodniej cywilizacji kiedy już Ci „uchodźcy” ogłoszą tutaj swój kraj i świętą wojnę, tylko ja.Pani zapewne dawno zgwałcona i zabita zrozumie chwilę przed swoją śmiercią, że jednak się myliła!!
  Ale wtedy zwykłe przepraszam nikomu nie wystarczy.
  Niech sobie więc nasze różne kultury żyją osobno.Ich zacofana kultura niech sobie siedzi w ich glinianych chatkach, niech się tłuką ze sobą wzajemnie a może kiedyś część z nich zrozumie. że nie o to w życiu chodzi i zmieni się ich świat…wtedy będziemy mogli się dogadać.Bez absolutu, który nas dzieli.
  Nie rozwijam kwestii, iż są to głownie młodzi mężczyźni którzy na żołnierzy islamu nadają się idealnie i że nie mają oni w przytłaczającej większości w ogóle zamiaru pracować a tylko być utrzymywani za nasze pieniądze.
  Zróbmy z naszego kraju krainę mlekiem i miodem płynącą i wtedy zajmijmy się pomaganiem innym.
  A Pani niech się obudzi i uruchomi trochę wyobraźnie!!

 15. ” wiesz jak wygląda telewizor i do czego służy ?” Wiedziałem i rodzina też wiedziała i dlatego jednomyślną decyzją wszystkich wszystkie odbiorniki tv zostały porozdawane i od paru lat żyjemy bez nich. A decyzja została podjęta właśnie dlatego, że coraz jaśniejszym staje się do czego służy. Przede wszystkim do zapychania czasu (a żadne z nas nie ma go na zbyciu) i do tworzenia złudzenia, że człowiek jest poinformowany o losach świata. Już Neil Postman dokonał wyczerpującej analizy modus operandi stacji tv, ale niektóre czasami trochę się przed tym broniły (np. Discovery czy Nat.Geographic). Teraz i tam jest przewaga śmiecia i nawet tak dobra i dość niezależna od rządów potęg Al Jazeera zaczyna wykrzywiać się w wyraźny sposób.

  „…warto też rozmawiać z ludźmi, którzy mieszkają np. w takich Niemczech lub Wielkiej Brytanii….” Bingo. Większość informacji, które są podstawą mego Weltanschauung, pochodzą od przyjaciół, znajomych i znajomych znajomych, rozsianych po kilkunastu krajach. Ponadto radzę sobie z paru językami, więc nie jestem zakładnikiem polskiej Wikipedii.

  „…. ale to trzeba czytać, oglądać i co najważniejsze, rozumieć na co się patrzy :)))” Robię co mogę i w czym pomaga mi moje wykształcenie i zawód. I jednym z najważniejszych elementów tej postawy jest spora odporność „na oglądane” i dużo większe zaufanie do dobrych statystyk niż do wywołujących emocje obrazków. Ale za porady dziękuję, bo domyślam się, że zostały poczynione w dobreju wierze. Natomiast co do buziaków to te z grona rodzinnego zupełnie mi wystarczają a Twoje wydają się nadmierną poufałością.

 16. andsolbr Zatem nie pozostaje mi nic innego, aby prócz buziaczków, które niesłusznie uważasz za przejaw nadmiernej poufałości z mojej strony, posłać Ci życzenia zgodnego współżycia z tzw: „uchodźcami syryjskimi.” Wnioskuję bowiem, że na drodze współczucia i solidarności europejskiej z „mateczką” Merkel, przyjmiesz w swoje skromne progi ze dwóch dorodnych byczków w kolorze ziaren migdałowca i zapewnisz im wikt i opierunek zgodny z ich religią oraz kulturą. Na przyjęcie całej rodziny „syryjskiej” raczej nie masz co liczyć…ale te dwa byczki, jak poczują grunt pod nogami, sprowadzą swoje i sprawią, że szczęście Twoje oraz Twojej rodziny sięgnie zenitu 🙂 Notabene „sięgnięcia zenitu szczęścia”, słyszałeś newsa, że Wałęsa już nie chce ich u siebie gościć i gotować dla nich??!! Podobno zeznał na piśmie, że to żadni uchodźcy, bo uchodźca tak nie wygląda. Zeznał również pod przysięgą, że ci uchodźcy wyglądają lepiej niż rodowici Polacy. I wiesz, co?? Jak go nie trawię, tak się z nim zgodzę… Zatem jakby co, to udanego ramadanu i ALLAHU AKBAR… 🙂

  1. Na Ramadan to nieco za późno w tym roku, przecież za kilka dni można się święta Eid spodziewać kończącego pielgrzymkę Hadż. Podziwiam jednak wytrwałości w nawijaniu kolejnych opasek na oczy, żeby skutecznie unikać prawdy. Wielu konfliktów współczesny świat uniknąłby, gdyby inne państwa nie pchały nosa w nie swoje sprawy. Żeby się usprawiedliwić prezentują swoją wersję wydarzeń, by taki przeciętny parafianin (dlugo nie dane mi było zagladnac w leksykon języka polskiego: czy ten nowy nadal tłumaczy ‚parafianina’ jako ‚nieokrzesanego, niedouczonego, zasciankowego’?) nie musiał myśleć, ale by nienawidził swego zupełnie nieznajomego bliźniego. Te wspomniane kraje muszą więc poświęcić nieco swoich ludzi, tak jak to było w 9/11 (oj tak, o tym też nie powiedzieli prawdy), by skolonizowac część świata, która zupełnie nie potrzebuje kolonizacji, by wypróbować swoją nową broń ale winą obarczyć przeciwnika… Zachodnia cywilizacja karmiona fastfoodami, zapozyczona na miliardy dolarów, gdzie nastolatki uczone są bezpiecznego seksu przed ukonczeniem gimnazjum, a I tak nieskutecznie, gdzie kobiety prawie nagie uważane są za „wolne”, bo kiedyś się takim placilo I nazywało prostytutkami, a ubrane skromnie są wyszydzane I uznawane za zniewolone, gdzie posiadanie najnowszego smartfona jest warte więcej niż nerka… Polecam film „Idiocracy” (nie wiem, czy dostępny w polskiej wersji językowej, ale w końcu wszyscy mają znajomych, którzy WYEMIGROWALI do krajów kultury zachodniej, więc problemów z tłumaczeniem byc nie powinno; chyba, że znajomi WYEMIGROWALI, by siedzieć na SOCJALU, więc będzie im bardziej na rękę, by Nie uczyć się języka obcego, bo wtedy będą musieli ZACZĄĆ PRACOWAĆ). Tak, musimy się obawiać, że nasza cywilizacja jest zagrożona…

   1. A co rozumiemy pod pojęciem „skromnego ubioru”? Te worki po kartoflach, do których noszenia faceci niepotrafiący panować nad własną chucią zmuszają swoje kobiety?

    Jak nazwać mężczyznę, który jako silniejszy i dominujący fizycznie nad swoją niewolnicą nakazuje jej „skromny ubiór” w postaci worka po kartoflach, bo nie potrafi sobie poradzić z erekcją i „grzesznymi myślami”?

    Sam się, chłopie, ubieraj, w wór po ziemniakach, to erekcji nie będzie widać…

   2. Och, panie Igorze, proponuje przejść się do kościoła I spojrzeć na obraz Maryi. Jeśli jest Ona ubrana w wór po kartoflach, to przepraszam, ale jeśli nie jest, to ja to określam skromnym ubiorem.

    Jest pan pewien, że silni seksoholicy z Bliskiego Wschodu zmuszają kobiety do takiego ubioru? Czemu więc Amerykanscy zołnierze gwalcili takie kobiety na oczach ich rodziców w Iraku I Afganistanie, bo nie potrafili zapanować nad swoją chucia? Tu nie o mężczyzn chodzi, tylko o kobiety. Mam więcej szacunku do kobiety zakrywajacej swoje wdzięki niż rozdekoltowanej w obcislej mini. Widać jednak, że pan jest ogromnie obeznany z kulturą zachodnią, ale ma zero pojęcia o kulturze Bliskowschodniej z Biblijna włącznie.

   3. Ankabud, toś ty ciapaty całą kozą jesteś !! No, „schaboszczaczku”, jeden wasz „występ” na polskich ulicach i taki wam jubel urządzimy, że kozi ser wam z tyłków popłynie. Polacy nie Niemcy czy Szwedzi. Tutaj kraj biedny, wykorzystywany od ćwierć wieku przez tzw: „zachód.” Ani macie tutaj czego szukać, ani nam do niczego potrzebni nie jesteście. Ale jak szukacie słomki do oka, wierz mi ciapaty, całą belkę nawet dostaniecie 🙂

   4. Ankabud, nie wiem, czemu amerykańscy żołnierze gwałcili kobiety, ale raczej nie robili tego w imię żadnego boga i żadnej religii. Ot po prostu zwykli przestępcy.

    W przeciwieństwie do miłujących dzieci (a czasem i kozy, jak dziecka pod ręką brak) wielbicieli pewnego proroka lubującego się w gwałceniu małych dziewczynek, którzy obcinają głowy „niewiernym psom” ku chwale pewnego jedynie słusznego i jedynie prawdziwego boga…

    Islam, jak wiadomo, jest religią pokoju. Pokój nastanie, jak wiadomo, po wyrżnięciu w pień wszystkich „niewiernych psów”…

    No i tu mamy problem, bo taki oryginalny światopogląd jakoś wyjątkowo słabo pasuje do tej części świata, w której leży sobie Polska…

    Tak więc nie wiem, co chciałeś osiągnąć, przywołując przykład bandytów gwałcących kobiety….

    ps. czy spódnica do kolan oraz bluzka z krótkim rękawem to jeszcze skromnie czy już nieskromnie? A twarz nieschowana za ścierką z wyciętymi dziurami na oczy? Pytam, bo próbuję sobie skalibrować urządzenia pomiarowe na potrzeby ewentualnej dalszej dyskusji…

   5. Karkadil, skad to „ciapaty” sie wzielo, wiesz moze? Podpowiem: od nazwy chleba jedzonego przez Hindusow. Nie ma to nic wspolnego z muzulmanami i Twoje proby obrzucenia mnie obelgami kiepsko Ci wychodza: podaruj wiec sobie i jak sie nieco douczysz, to moze porozmawiamy na wlasciwym poziomie. Twoje grozby, jakkolwiek smiesznie brzmia, sa grozbami, co zasluguje na potraktowanie przez prawo polskie z kodeksu karnego, wiec jesli nie jestes na to gotowy, to trzymaj jezyk za zebami.

    W kazdej religii sa wyjatki, ktore na miano „wiernych” nie zasluguja. Moja siostra wyszla za Turka, co to byl wiernym muzulmaninem, przestrzegal Ramadanu (tzn. Poscil i modlil sie itd.), a w domu ja lał, do tego pil i cpal i uprawial hazard. To mnie zmusilo do zbadania, czym naprawde islam jest, wiec swoja wiedze opieram na obiektywnych zrodlach, bo moje wlasne przekonania religijne sie nie zmienily od dziecka. Tlumaczenia Koranu, jak i tlumaczenia Biblii, beda sie roznily w zaleznosci od tego, kto to tlumaczy. Wiele slow w jednym jezyku nie maja odpowiednikow w innym, a to otwiera pole do popisu tlumaczowi, ktory interpretuje tekst na swoj sposob. W tlumaczeniach nie mozna tego uniknac, a wiec Koran tlumaczony z Arabskiego nie jest darzony takim samym szacunkiem, jak orginalny.

    Mnie rowniez wkurza, kiedy kobiety zakrywaja twarz, bo w islamie nic o tym nie ma: tu wchodzi w gre przedislamska kultura Arabska, gdzie zazdrosni mezczyzni nie chcieli pokazac, jak wyglada zona (czy to ladna, czy brzydka).
    O zolnierzach byla mowa ze wzgledu na ich charakter jako straznikow pokoju, poniewaz wyslani byli przez Wasz wyidealizowany rzad Ameryki do scigania Talibanu, a w zamian gwalcili niewinne kobiety, po czym mordowali i je i ich rodziny. Zwykli przestepcy, powiadasz? Wedlug mnie to wyuzdani samce, ktorzy nie potrafia sie powstrzymac.

    Co do spodnicy do kolan i bluzki z krotkim rekawkiem, to zalezy, gdzie jest noszona, czy jest obcisla, czy ma wyciety dekolt… Jesli mam zatrudnic pracownice, to dwa razy sie zastanowie, czy taka obcisle ubrana kobieta ma umiejetnosci potrzebne na jej stanowisku, czy liczy, ze zostanie zatrudniona, by siedziec i dobrze wygladac… Zakryta kobieta z bluzka zapieta pod szyje i nieobcisla spodnica do kolan mialaby u mnie wieksze szanse na prace, bo pokazuje, ze szanuje siebie jako zdolna kobiete i mnie jako osobe, u ktorej chce byc zatrudniona. Europejczycy jadacy na wakacje do Maroka, Egiptu, czy Tunezji pomimo wiedzy, ze to kraje w wiekszosci muzulmanskie bardzo rzadko licza sie z kultura tamtych krajow i biegaja w bikini.

 17. A Tobie nadal byczki w głowie. I ciąg dalszy obsesji z kolorem skóry (ale broń Boże to nie rasizm, bo Polacy nie są rasistami, po prostu mamy bzika). I spoufalanie się tym razem z panią Merkel. Oraz epatowanie „newsami” o tym co rzekomo miał powiedzieć ktoś o tym kogo chce gościć. Nie ma rady, wypasiony troll przypuszczalnie nie do naprawienia. Baw się sam swoim bełkotem i nie zajmuj czasu innym ludziom.

 18. Nawet nie ma co komentowac…zapraszamy do Brukseli. Te liczby moze i sa poprawne, ale czy naprawde bedzie sie ich lokowac rozproszonych? 😉 osobno mama, osobno tata i osobno dzieci? Tak by kazde 0.002 uchodzcy bylo przy swoim Polaku? Na jednego Belga tez przypada niewielu islamistow, tyle, ze oni nie siedza po polach, wioskach. W Brukseli jest ich pewnie z 20%! A to juz moze byc niebezpieczne. Zamachy stanu nie sa dokonywane przez wiekszosci spoleczenstwa, tylko przez zwarte i zmotywowane niewielkie grupy, wiekszosc nie jest gotowa do osiagniecia czegos razem. SA i SS nie byli wiekszoscia w Niemczech, a powalili caly kraj na kolana!

 19. Jak płaski i krótkowzroczny jest to tekst… nie spodziewałam się. Imigranci nie będą przecież rozproszeni po całej Polsce, a skupieni i to w zaledwie kilku punktach. Będą więc miejsca w kraju, gdzie ich w Biedronce nawet nie zauważysz, bo ich tam po prostu nie będzie. W tej pełnej różnorodnych i kolorowych mieszkańców i turystów Warszawie czy innym dużym ośrodku – nawet jeśli będą, nikt nie zwróci na nich uwagi. Ale tam, gdzie rząd chce ulokować uchodźców, w małych miejscowościach czy punktach, które nawet miejscowościami nie są, ci imigranci mogą już być nie 0,001 uchodźcy, a 10 uchodźców na 1 Polaka. Taką grupę chyba w Biedronce zauważysz? To więc nie jest przypadek, który można rozpatrywać tak globalnie, jak w powyższym wpisie.
  Tym bardziej gdy jest ogromna różnica kulturowa między Polakiem a Ukraińcem ze wschodniej Ukrainy (i nie piszę tego na podstawie głupich, bo suchych statystyk, a realnego własnego doświadczenia) – mieszkańców niby jednego, a przynajmniej podobnego kręgu kulturowego, a co dopiero miedzy Polakiem a Syryjczykiem – ludźmi z naprawdę różnych światów. Polacy mają prawo się bać innych, obcych. Od tego 0,001 uchodźcy już niedaleko do rozwoju sytuacji jak przed wiekami. Bo może i cywilizacja inna, czasy inne, ludzie inni, ale mechanizm ten sam, co np. w średniowieczu. Proponuję tu przypomnieć sobie np. historię Polaków z Krzyżakami. Ich nie nie było wielu, a skończyło się pod Grunwaldem. Albo w drugą stronę – chrześcijańskie wyprawy krzyżowe. Islam ze swoim dżihadem i wojną Państwa Islamskiego jest mniej więcej na tym samym etapie. Historia lubi się powtarzać, więc ludzie się boją. Więc nawet jeśli to mniejszość i ułamek w skali całego społeczeństwa, w skali regionu – najważniejszej komórki państwa – może już ta mniejszość stać się większością. Nie zapominajmy, że te kilka tysięcy – to dopiero początek. Codziennie granicę UE przekracza więcej uchodźców niż Polska ma ich przyjąć. Więc na tym 0,001 uchodźcy i 0,0002 muzułmanina się nie skończy. I to jest problem – który powinien być rozwiązany u źródła, a nie sprowadzany do nas.
  W sumie, nawet nie trzeba daleko czy w historii szukać przypadków, jak działa mniejszość w grupie. Tacy np. kibole piłkarscy czy waleczni „patrioci” 11 listopada – chuliganie, którzy potrafią zdemolować stadion i podpalić most, a wcale nie stanowią większości wszystkich zebranych. To zwykle mniejszość, często nawet bardzo znaczna mniejszość. Co ciekawsze, taka mniejszość potrafi się zorganizować i zastraszyć dużo liczniejszą od siebie grupę. I tego się Polacy boją. Nie uchodźców samych w sobie, nie ich religii czy pochodzenia – tego, co będą w stanie zrobić, gdy staną się ludźmi zdesperowanymi i których nic nie powstrzyma. Bo przez wojnę i podróż przez Europę oni już się tacy stają.

  Nie mówię, że tak się stanie, że tak na pewno będzie. Oby nie, ale nigdy niczego nie możemy wykluczyć. Na szczęście, Polska nie jest atrakcyjna dla imigrantów. Ale moim zdaniem takie prześmiewcze i bagatelizujące sytuację teksty robią więcej szkody niż pożytku i są jeszcze gorsze niż straszenie uchodźcami.

 20. Świat nie jest czarny lub biały, jest w jakiejś szarości, a Polska ma swój odcień szarości, oczywiście zmienny w czasie, zmienny w różnym tempie..

  Dzięki temu odcieniowi mamy wiele lat względnego spokoju, bez znacznych krwawych ofiar. Tu nawiążę do wielkości Lecha Wałęsy. Ta jego wielkość to nie obalanie komuny ale sposób, dzisiaj bagatelizowany, coraz negatywniej oceniany, zdradą nazywany, coraz więcej mędrców, którzy by to zrobili lepiej….

  Ale też przypomnę, że terapie szokowe, głównie ekonomiczne to w latach 90-tych ćwiczyliśmy na własnej skórze i społeczeństwo dość szybko dawało politykom do zrozumienia, że ich sobie nie życzy w takim tempie.

  Ludzie wychodzący na ulice i prezentujący jawnie ksenofobiczne obaawy to skrajność, ale też można na to spojrzeć jako objaw skrajnej prezentacji oczywistej obawy, strachu przez zachwianiem w Polsce równowagi. Obawy, którą maja nie tylko Ci co biegają z nacjonalistycznymi hasłami ale wielu wielu innych. Te hasła na manifestacjach nacjonalistycznych to prostactwo, to fakt.

  Ale… 75% uchodźców to młodzi chłopcy, uciekają bo to oczywiste, bo przed wojskiem, bo najpierw najsilniejsi by złapać przyczółek i po prostu ściągnąć rodzinę, tak każdy by zrobił i to jest dla mnie oczywiste, ludzkie, potwierdzają też to sami Syryjczycy (wystarczy ich zapytać, ja to zrobiłem).
  Ile rodzina ma? W Polsce ze 4 osoby, co prawda kultura bliskowschodnia jest bardziej kolektywistyczna, ale niech będzie polski standard.
  No i takie prawo ma każdy uchodźca, do sprowadzenia rodziny, to wynika z karty uchodźcy.
  7000 + 0,75*7000*3 = 22 750
  22 750 / 38 500 000 = 0,006 uchodźcy na obywatela Polski.
  Mało, mało, bardzo mało, to fakt.
  Bardzo ostrożnie podszedłem do sprawy wyliczeń.
  Tylko że od razy widać Sylwio, że uprościłaś temat do bólu.
  A im więcej uproszczeń, niedomówień… to powodzenia życzę, ale ja wrzucam taki sposób prezentowana stanowiska do jednego worka z tymi co biegają po ulicach i krzyczą, że wolą kotleta od Mahometa.
  Przykro mi ale ten sam medal, jedynie druga strona.

 21. A ile NAJPIERW zaprosila Francja, ile Niemcy, ile Szwecja? I co teraz maja? Kobiety wychodza z domu na wlasne ryzyko, ze zostana grupowo zgwalcone przez hordy biednych ‚uchodzcow’ ze spuchnietymi jadrami.

  Tych bredni, podsianych cienka ironia czytac sie nie da.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s