Jajniki Angeliny i mózg Terlikowskiego

Raczkowski pokazuje publicystę w gronie zwierząt układających prostą układankę. Terlikowski zwycięża przed małpą i kurą. Wielki to sukces, ale czy nie na wyrost?

Angelina Jolie prewencyjnie poddała się zabiegowi usunięcia jajników, aby uchronić się przed rakiem. Ma ona zdiagnozowaną mutację genu BRCA1, która niesie wysokie prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Podobnie jak dwa lata temu, rzecz nie uszła krytyce prawicowych publicystów, o czym pisałam w tym tekście. Tomasz Terlikowski na portalu Fronda.pl ogromnie martwi się o amerykańską aktorkę z powodu jej decyzji dotyczącej JEJ ciała. Wiemy już, że ludzie tego pokroju roszczą sobie prawo do ciał wszystkich kobiet na świecie, nawet tych za oceanem.

Terlikowskiego owszem, przejmują jajniki Jolie. Do tego stopnia go przejmują, że wpada w popłoch na myśl o ich zmarnowaniu. Wszak straszliwa to buta chronić się przed śmiertelną chorobą, kiedy zyskiem jest para flaczków. I teraz te biedne flaczki leżą gdzieś w krematorium, a przecież mogłyby tak pięknie obrastać rakiem! Ale nie tylko o jajniki tu chodzi. Terlikowskiego troska idzie dalej. W swoim tekście niepokoi się przede wszystkim o mózg Angeliny. Sam tytuł wiele znaczy: „Kiedy Angelina Jolie amputuje sobie mózg?”. Według jego logiki, rak może zaatakować ten narząd, dlatego z pewnością również zostanie przez aktorkę wycięty!

Jakiś czas temu widziałam rysunek Marka Raczkowskiego, w którym pokazuje on publicystę w gronie zwierząt układających prostą układankę. Raczkowski pozwala w swoim dziele zwyciężyć Terlikowskiemu przed małpą i kurą. Zaiste wielki to sukces, ale czy nie dany publicyście na wyrost? Tekst o Angelinie może budzić wątpliwości. Jakże to bowiem możliwe, że Terlikowski nie wie, że bez jajników można żyć, a bez mózgu się nie da?

Marek-Raczkowski
Marek Raczkowski, Gazeta.pl

6 myśli na temat “Jajniki Angeliny i mózg Terlikowskiego

  1. Och no naprawdę. Jak można nie rozumieć, że kobieta (nieważne, że matka 6 bodaj dzieci, walcząca o bycie matką jak najdłużej) dokonuje _samodzielnej_ decyzji dotyczącej swojego ciała, w dodatku w kwestiach pokrewnych seksualności i rozrodczości. Kto jej na to pozwolił? Nie wolno!

    Terlikowi odjechało już wszystko, zaprawdę. Ile jeszcze będzie jechał na swoim szaleństwie pozbawionym metody?

  2. TRUS – zarówno p. Terlikowski jak i inni panowie i nie tylko, panie również tak długo będą „jechali na swoim szaleństwie” jak długo my wszyscy na to pozwolimy. Nie mam dobrych wieści po tym jak podobno matka ucznia gdzie nauczycielka wrzeszczała na 6-7 letnie dzieci, zaklejała im buzie taśmą, aby nie odzywały się, wyzywała je, jest sekowana przez resztę wsi. Podobno boi się wychodzić z domu. Ta pani zaniepokojona zachowaniem swego syna (bał się iść do szkoły, źle sypiał) włożyła mu do plecaka włączony „nagrywacz” i dowiedziała się co się dzieje w szkole. Była porażona, to nagranie jest straszne, ale reszta wsi uważa, że nauczyciel, proboszcz, lekarz i policjant to osoby NIETYKALNE. O co tu chodzi? Czyżby o potworny ciemnogród?!

  3. Ja zawsze bylem zdania, zeby o ludziach, oglednie mowiac, pozbawionych kontaktu z rzeczywistoscia, nie pisac, bo to moze przez upowszechnienie przeniesc sie na innych. A tak moze kto samodzielnie pomysli i wymysli wlasne zdanie, np. o tym, co komu do innych i jakim prawem wypowiada sie na ten temat publicznie? Zwlaszcza, ze jest plci przeciwnej, i do tego glupi?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s