Inkubator to dzieło szatana

Polecam przeczytanie tekstu do końca przed skomentowaniem

Bóg zajmuje się dawaniem i odbieraniem życia. Nic tu po respiratorach, inkubatorach i pompach insulinowych. Jak Bóg będzie chciał, to człowieka uratuje. A jak nie, to nie

mala

Siostra Młodsza urodziła się w 26. tygodniu i ważyła tyle, co paczka cukru. Diabli podkusili neonatologów, żeby ją wpakować do inkubatora…

Nie róbcie bożka z Owsiaka! Nie dawajcie na Orkiestrę! To nie uchodzi! To grzech! Owsiak w żadnym wypadku nie może być bożkiem, nie może nawet być waszym idolem,  bo ma tę cholerną wadę, że istnieje. Mało że istnieje, to jeszcze zbiera pieniądze na sprzęt do ratowania życia dzieciom. Skandal! Przecież to Bóg daje życie i, co najważniejsze – zabiera! To robota Boga, nikogo innego, a już na pewno nie jakiegoś wyluzowanego Owsiaka, który swoim podżeganiem do ratowania dzieciakom życia niechybnie zwalcza Kościół.

Nie róbcie więc z niego bożka, nie dawajcie kasy na Orkiestrę, nie wasza rola, żeby Boga wyręczać. Weźcie przykład z Krystyny Pawłowicz. Nie dała ani grosza na fundację WOŚP, która zbiera pieniądze na zakup sprzętu ratującego życie. I jest z tego dumna. Pani poseł, szacunek. Jest w tym wielka siła. Być tak zacietrzewionym, żeby widząc dramatyczną sytuację w polskich szpitalach (mam nadzieję, że pani Pawłowicz jako poseł ma tę świadomość) – nie dać grosza na zakup sprzętu medycznego? Swoją drogą, nie dziwota. Bóg zajmuje się dawaniem i odbieraniem życia. To Bóg rozdaje karty. Nic tu po respiratorach, inkubatorach i pompach insulinowych. Nic tu po wyposażaniu SOR-ów. Jak Bóg będzie chciał, to człowieka uratuje. A jak nie, to nie. Szkoda kasy.

Mój syn leżał pod respiratorem dwa dni. Muszę zadzwonić do tego lekarza, który go uratował. Muszę mu wyjaśnić, że cała ta akcja była niepotrzebna. A skoro na respiratorze była naklejka WOŚP – była to akcja niepotrzebna i zła. Wszak Bóg sam ocaliłby życie młodego, jakby tylko chciał. Doktor – zamiast reanimować dzieciaka, mógł spokojnie pójść do domu, a po drodze wyrzucić leki do zsypu. Rurę od respiratora oddać dzieciom (które jeszcze żyją) – niech się w łiju-łiju pobawią.

Siostra Młodsza urodziła się w 26. tygodniu i ważyła tyle, co paczka cukru. Diabli pokusili neonatologów, żeby ją wpakować do inkubatora. Przecież gdyby Bóg chciał, sama by przeżyła. To boska siła rozgrzałaby w jej maleńkich żyłach stężałą od szoku termicznego krew. To nadprzyrodzona moc pchnęłaby niedostępny z powietrza tlen w nierozwinięte jeszcze płuca. To wielka i nieokiełznana dobroć Najwyższego zagrałaby na jej małym, wielkości kostki od gitary  sercu, melodię życia.

Albo i nie. Kto Go tam wie. Może i nie. Trzeba by i to z pokorą przyjąć. Ten cudowny człowiek, jaką jest obecnie moja siostra fruwałby teraz nad nami jak obłok. Jeszcze jeden Aniołek. Czyż to nie słodkie? Pani poseł Pawłowicz dla takich Aniołków – dzieci nienarodzonych i nieżyjących – ma sporo sentymentu. Czemu nie zasłużyły sobie nań te, co już są na świecie?

—————————————————————————–

Kto ma sentyment także dla dzieci żyjących, może wziąć udział w licytacji mojej książki dla WOŚP (aby zalicytować, należy kliknąć w obrazek)

dedykacja

last_minute_m

130 myśli na temat “Inkubator to dzieło szatana

 1. Spójrzmy na to z innej strony niż ta boska, bo Boga w ludzkie sprawy raczej mieszać nie należy. Bogu co boskie, Cezarowi, co Cezara. Kwestia kasy jak zwykle. Sylwia, ja jestem za tym, co robi WOŚP pełną gębą i boli mnie to, że tak się szuka dziury w całym w tej akcji. Ale lubię też Kukiza, mimo tego, że wszyscy wokół mówią, że zwariował. Poczytaj jego profil na FB odnośnie WOŚP. Niestety ma sporo racji, choć WOŚP tu nie jest winny. WOŚP wyręcza urzędników państwowych, a przecież po to mamy Państwo, żebyśmy sami nie musieli sobie kupować respiratorów, inkubatorów i pomp insulinowych. Bóg się w to też nie miesza. Człowiek – to jego sprawka. Szkoda tylko, że Polak Polakowi gotuje taki los.
  Owsiaka trzeba podziwiać, ale nie stawiać mu pomników. Robi pospolite ruszenie od 22 lat i chwała mu za to. Choroba jednak nie WOŚP toczy. I żaden sprzęt zakupiony dla nas za nasze pieniądze tego nie wyleczy.

  1. To nie ja wmieszałam Boga w WOŚP. To pani poseł miesza się z tym swoim „Owsiak atakuje Kościół”. Stąd moja ironia. Owszem, WOŚP wyręcza Państwo. Więc niech to Państwo wspiera to, co dobre, bo chodzi tu chodzi o ratowanie życia. Wstyd, że poseł RP szkaluje fundację, która poniekąd wykonuje za niego robotę.

   1. Ilu mamy posłów w RP? Podobnie jak z hejterami na blogach. To odsetek całości, więc czy warto przejmować się jedną bzdurną opinią, gdy cel jest zbożny? Według mnie nie. Owsiak może atakować Kościół, bo żyjemy w wolnym kraju, a wyznacznikiem tego, czy ktoś czyni dobro nie jest przynależność do Kościoła.
    Sam jestem katolem, a to wcale nie oznacza, że nie będę krytykował mojego Kościoła. Dlaczego? Bo mi na nim zależy, aby się zmieniał i poprawiał. Wracając jednak do tematu. Odsiewajmy ziarno od plew. Dla własnego dobra 🙂

   2. Panią poseł to trzeba olać ciepłym moczem, a nie pierdolić o jej pierdoleniu. No proszę Cię kobieto. Po kiego grzyba marnujesz czas i złości. Srsly

  2. Jednak państwo samo w sobie, jak widać zresztą, jest niezdolne do przeprowadzenia takich operacji (słowo klucz). Skoro tak, to czemu nie szukać pomocy w organizacjach pozarządowych? Efekt jest słuszny, przydatny i potrzebny. Jeśli cokolwiek ruszy u organów władzy, to tym lepiej, niech będzie tego jak najwięcej. To takie odrobinę bzdurne gadanie – skoro państwo nie zapewnia, a to jego święty obowiązek, to tkwijmy w tym dalej i nie wykazujmy się żadną inicjatywą. Przyjdzie lepsze.

   1. Zaznaczam – skoro Państwo nie zapewnia, to szkalować należy jego włodarzy, że trwonią kasę. Za WOŚP’em jestem, ale przy jednoczesnym wsparciu nie patrzę bezkrytycznie na cały ten sajgon, który odbywa się jakby nie było tylko raz w roku. Jeśli mam być szczery, to gdyby każdy z nas zaczął działać na własną rękę, aby to Państwo uzdrawiać, to nie pisałabyś teraz tego komentarza 🙂 Źle odebrałaś mój poprzedni, bo jeśli chodzi o aktywność, by zmieniać swoje nawet tylko najbliższe otoczenie nie czekając na mannę z nieba – jestem bardzo NA TAK i sam to robię.

  3. Ja mam taką propozycję: może autorka tekstu spróbuje udowodnić swoją teorie, np skacząc z dwudziestego piętra. Bo wg niej jeśli Bóg będzie chciał to ją uratuje.

   1. Ja proponuję, Anonimie, abyś zanim zaczniesz proponować takie rozwiązania, które nic nie wnoszą do dyskusji – przeczytał fragmenty z Pisma Świętego o kuszeniu Chrystusa.

   2. a ja proponuje ,żebyś przeczytał ten tekst ze zrozumieniem jeszcze kilka razy:)))

   3. a ja proponuje ,żebyś przeczytał ten tekst ze zrozumieniem jeszcze kilka razy:)))

 2. Dla mnie argument: „nie daję, bo państwo jest od tego” nie jest żadnym argumentem.Idąc tą drogą powinniśmy czekać z założonymi rękami i pewnie byśmy sie nie doczekali, a dzieci umierałyby na naszych oczach… Kompletnie nie pojmuję takiego toku myślenia.

 3. Hm. Najważniejsza jest odwaga w wyrażaniu swoich poglądow. Żeby tak szczerze, dosadnie, bez cienia wątpliwosci. Ale wtedy to raczej nie anomimowo, bo cały efekt szlag trafia. I potem jeszcze raz przydaje się odwaga, kiedy te dosadne, niewątpliwe teorie trzeba odszczekać. Np. kiedy glupie urządzenie za wydartą przez cwaniakow kasę ratuje życie na którym ci zależy. Wtedy też raczej odszczekuje się nie anomiowo.

 4. Taki ot to kraj mlekiem i zawiscia płynący już od narodzin.
  Najłatwiej wypluwać słowa na social mediowych feedach niż wziąć dupę w kroki i zrobić coś z tym, że ktos poza państwem uposaza sluzbe zdrowia. Jak przychodzi do wyborow i tego, ze mozna cos zmienic to nagale gorliwosc sie konczy i tylko slowa, puste slowa rzuca sie, ze „jakby sie moglo to by sie..” i kolejne lata nic sie nie dzieje. Poza wieszaniem psow na tych co potrafią i cos faktycznie robia.

 5. Kolejny chory bełkot poirytowanej, sfrustrowanej, ośmieszającej siebie katoliczki. Jak widzę tych katoli, to pękam ze śmiechu i z politowania 🙂 Bóg – biedny ten wasz Bóg – wszystko na niego zganiacie – dobre czy złe… Ale jak to? aaa przecież go nie ma… ale wy go macie! Chwalmy Pana!

 6. Pieniaczy i tak nie przekonasz.. i podejrzewam, że nie czytają Cię (sorry za bolesną prawdę). Co roku jest ta sama dyskusja, czy WOŚP jest potrzebny czy nie. Większość jest na tak, mniejszość -na nie. Ja myślę, ze pora przejść nad tą dyskusją do porządku dziennego. Wszystko już zostało powiedziane.

 7. WOŚP – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – z naciskiem na Świątecznej. Jurkowi Owsiakowi udało się poderwać ludzi do słusznego dzieła, a siedzący na tyłku rządzący krytykują i jeszcze mają czelność mieszać w swoją chorą kampanię Boga. Polska mentalność: odnosisz sukces – ja ci pokarzę, zniszczę choćby za cenę niewinnego życia.

 8. WOŚP moze i wyrecza panstwo, ale nie oszukujmy sie – zaden budzet nie jest nieskonczony. Przy sytuacji idealnej, gdy potrzeby kazdego szpitala, soru czy osrodka zdrowia byly by zaspokajane, zawsze bylaby mozliwosc wsparcia tych miejsc – jak nie nowszym sprzetem, to chocby dodatkowymi szkoleniami dla pracownikow, lekarzy czy ratownikow… A do tej idealnej sytuacji nam daleko, czego niejaka pawlowicz oczywiscie nie widzi…
  Swietny tekst! Mam nadzieje tylko ze dotrze to do niektorych zakutych pal.

 9. Owsiak i WOŚP nie mogliby istnieć bez krytyki – powszechny zachwyt zniszczyłby całą inicjatywę, a może i motywację Owsiaka, kto wie? Ta inicjatywa potrzebuje krytyków, nawet jeśli w opinii innych są oszołomami. Jest to zdrowe dla nas, korzystających z tej inicjatywy. Tak duża akcja, jaką jest WOŚP, musi być kontrolowana – dzięki temu, wszelkie publikacje na temat wyników kontroli fundacji, są bardziej wiarygodne. Chociażby artykuł http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15267842,Resort_pracy__ok__8_proc__srodkow_to_koszty_administracyjne.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta.

 10. Dziełem szatana to jesteś Ty i Twoja tępa ideologia nie mająca nic wspólnego z Bogiem! Jeżeli iść Twoim rozumowaniem to trzeba zlikwidować całą służbę zdrowia bo jest dziełem szatana!

   1. Ja tak czytałam wczoraj te komentarze ludzi którzy tak bardzo nie wiedzą i nie rozumieją, że nie byłam pewna czy smiać sie płakać, czy iść po kevlar i szotgana celem pozbycia się ludzi obniżających średnią IQ tego kraju.

 11. Bardzo dobry tekst Pani Sylwio. Cieszę się, że Pani synka uratowano i że Pani siostra może Panią dzisiaj wspierać. Na szczęście dla nas wszystkich ludzie tacy jak pawłowicz stanowią mniejszość.

 12. Panią posłankę od siedmiu boleści żal dupę ściska, że sama nigdy nie założyła fundacji, już ona by wiedziała co zrobić z uzbieranymi pieniędzmi!
  Zazdrość – straszna rzecz! A mogłaby tyle kościołów wesprzeć!

  1. dokładnie…….eeeeeee ona to by kasę zbiła tak jak niby owsiak aż się gotuje w człowieku.Ludzie na kogo my głosujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   blogerka od 7 boleści9 niech zakupi choć maleńki sprzęt do ratowania życia potem się udziela a jak tak bardzo ją boli cała akcja to niech zamknie się w kościele i przeczeka BÓG TAK CHCE kretynizm

 13. Proponuję by pani poseł nabyła dużą ilość maści na ból dupy, bo już publicznie widać objawy 😀

 14. skoro moc dawania i odbierania życia jest tylko w rękach Boga to dlaczego Bóg stworzył p. Owsiaka, a jest taki zły? Niestety nie ma ludzi nieomylnych i ponoć Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo to w przypadku pani poseł zje**ł sprawę..

 15. A ja jestem mamą syna poczętego metodą in vitro. Syna który urodził się jako wcześniak i leżał w inkubatorze..
  I uważam że gdyby Bóg nie chciał żeby mój syn żył to nie udałoby się ani in vitro ani akcja ratunkowa malucha po narodzinach.
  To Bóg dale ludziom piękne umysły aby mogli opracowywać metody na niepłodność, aby mogli wymyslać coraz to skuteczniejsze urządzenia ratujące życie i daje siłę Owsiakowi aby pokonywał ludzką podłość i zwracał uwagę tylko na dobro które czyni.
  Siema!

 16. Wzruszyłam się czytając ten wpis, bo jestem matką, bo mam coś takiego jak empatia, bo staram się w każdym człowieku zobaczyć coś dobrego, a nie doszukiwać się zła. Pani Sylwio gratuluję pióra 🙂

 17. Moja Córka zachorowała na cukrzycę mając 2 lata – dziś ma 10. Otrzymała od Jurka pompę insulinową, na którą nie było nas stać w momencie Jej zachorowania. Od panny poseł i reszty jej (mała litera zamierzona)podobnych otrzymuje do dziś jedynie podwyżki cen insuliny i pasków do pomiaru glikemii – a wiadomo, bez nich jedynie datek na kościół, by zrobili pogrzeb…
  I nikt nie doszukiwałby się, czy był to zamach, bo nasze nazwisko nie figuruje w odpowiednich kręgach!

  Pozdrawiam 🙂

 18. Niestety, z idiotami nie da się dyskutować. Sprowadzą Cię do swego poziomu i pokonają doświadczeniem. Ciekawe, co posłanka Pawłowicz miałby do powiedzenia ludziom, których dzieci żyją dzięki sprzętowi kupionemu z kasę z WOŚP-u. W sumie to ciekawe – tacy jak ona walczą o każdy płód ale urodzone już dzieci nie interesują ich. Ot, paradoksik.

 19. Otóż to! Z niecierpliwością (i pewną taką nieśmiałością) czekam odpowiedzi z ust karminu panny poseł;)
  14 lat temu – dokładnie w dniu matki – mojemu dziecięciu wpadło do łepetynki przyjść na świat nie samodzielnie, lecz na wspomaganiu – cesarskie wejście se umyśliła. Nie po czterdziestu tygodniach, jak byle noworodek a po 32, jak hrabianka, nie przymierzając. Prezent na Dzień Matki se wymyślíła, dziewczynina.
  Matka po porodzie (2 rodzaje znieczuleń, w tym narkoza pełna) odespać musi, to dala się zapuszkować w inkubator. Ale najpierw ‚solarium’ i świezy luft. Z fantazją taki, prosto pod hełm, niczym w ‚Star Treku’
  Wszystko to działo się w Szpitalu Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie
  Żadnego dnia z tych prawie 14.lat nie źałujf, choć bywa cięźko. Zwłaszcza w malym miasteczku.
  Tak po ludzku żal mi tej glupiej baby – prócz swego tytułu i funkcji nie dostąpiła naszego poziomu szczęścia, pani Sylwio – Młodego, Siostry Młodszej i mojego Głupíątka, Julką zwanego.
  Ściskam Was mocno – Hania

 20. Niestety, ale Pan Dobry/Niedobry Bóg nie miał w planach zwiastowania dla jedynej dziewicy polskiej, Krystyny Pawłowicz. Podejrzewam, że Krystyna Pawłowicz nie ma nawet snów erotycznych:)

 21. Witam Pani Sylwio (jesli oczywiscie moge sie tak do Pani zwracac),
  Mieszkam poza granicami Poski ale oczywiscie sledze to, co dzieje sie w naszym kraju. I chcialem bardzo podziekowac Pani za ten znakomity, iromiczny tekst. Ze swojej strony dorzucilbym kilka bardzo ostrych slow pod adresem Krystyny P ale chyba szkoda moich palcow. Jedynym pozytywnym i konkretnym posunieciem byloby skierowanie tej pani na leczenie … ale to juz chyba jej proponowano za inne, debilne wypowiedzi. Ale najwiekszym problemem spedzajacym mi sen z powiek nie jest ta pani – lecz RODACY, ktorzy w te durnoty wierza i glosuja na takich ludzi w wyborach. I tutaj przydalyby sie wczorajsze slowa Jurka Owsiaka „Ludzie, zwariowaliście? Oszaleliście?!” Nie dopuszczajcie takich ludzi do „koryta” a Polska stanie sie wreszcie spokojnym krajem !
  Pozdrawiam

 22. Idioci, hejterzy, pieniacze, głupcy, kretyni…
  Naprawdę nie umiecie inaczej określać tych, którzy mają czelność mieć odmienne poglądy?
  Każda akcja powoduje reakcję, zatem dobro musi mieć obok siebie zło, piękno – brzydotę, mądrość – głupotę, etc.

  Opowiadanie się po którejkolwiek ze stron nie uprawnia do obraźliwej formy wyrażania poparcia czy sprzeciwu.

  To jest spirala, którą ktoś musi przestać nakręcać. Wydawałoby się, że powinien to uczynić mądrzejszy…

 23. „Doktor – zamiast reanimować dzieciaka, mógł spokojnie pójść do domu, a po drodze wyrzucić leki do zsypu”
  Slyszac o naduzyciach w szpitalach, blednych diagnozach, spoznionych cesarkach itp, mam wrazenie, ze wielu lekarzy tak wlasnie robi…

 24. Ja tam jestem dumny z tego, że wspieram WOŚP i tak też wychowuję swoje dzieci, by pomagały potrzebującym…
  Cieszę się, że mam gdzieś udział w kropelce krwi, która uratowała czyjeś życie. Pani Pawłowska dzieci nie posiada, więc skąd może wiedzieć jakie to szczęście mieć zdrowe dziecko…

 25. A masz dzieci autorko szanowna? Tak się akurat składa że moje dziecko było ratowane sprzętem z WOŚP i teraz jest zdrowe!

  1. Majdyk, przeczytaj ten tekst spokojnie od początku do końca. Wtedy zrozumiesz, o co w nim chodzi…

 26. Jako pani poseł ma świadomość, jako posłanka już z pewnością nie. Mieć odmienne poglądy to jedno, mieć poglądy człowieka, który wysuwa wnioski nie podparte faktycznymi danymi to drugie. Poseł Pawłowicz powinna być schowana w szczelnie zamkniętej izolatce, ponieważ jest społecznie szkodliwa. Jest rozhisteryzowaną babą, która wyrosła na najgorszych polskich stereotypach. Jest ich tyglem i głosicielem (nie odważę się użyć odmiany żeńskiej).

 27. Dziwna babo napewno nie masz dzieci i nie wiesz jakie to jest szczęscie posiadanie dziecka wiec nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia i nie pisz takich głupot bo ranisz uczucia rodziców którzy maja dzieci ratowane inkubatorami i tym całym dobrodziejstwem o którym ty piszesz ze jest nie potrzebne i ze to dzieło szatana. Nie bende czytać całości tego twojego pożalsie boże tekstu bo jestem matka dziecka które urodziło się w 30 tyg i gdyby nie sprzęt i lekarze mojej córki dawno by już nie było. Wiec następnym jak będziesz miała jakieś myśli tego typu to zachowaj je dla siebie bo nikt nie ma ochoty czytać takich głupot. WOŚP i Owsiak to najlepsze to mogło się nam wszystkim wydarzyć co dzień dziekuje Bogu ze istnieją tacy ludzie jak on a ty „dziwna” babo żeby nie powiedzieć inaczej odwal się od Owsiaka i nie komromituj się !!!!!!

  1. „no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi”

   Przepraszam, musiałem.

 28. 1. Bóg dał człowiekowi wolną wolę i rozum, którego nie mają zwierzęta – dlatego właśnie pomagamy sobie nawzajem, wspieramy się i ratujemy życie – bo Bóg Jest Miłością – właśnie na tym to polega.. Każdy kto choć raz był w kościele, czytał katechizm i czy Biblię o tym wie i nie ma się o co spierać, bo taka dyskusja na prawdę nie ma sensu.
  2. WOŚP – jeżeli ktoś uważa, że to jest złe, że ludzie którzy są w to zaangażowani i J.Owsiak robię źle to bardzo chętnie spotkam się z tą osobą i niech powie mi to prosto w oczy – bo gdyby nie WOŚP i lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka nie byłoby mnie na tym świecie. Nie rozwijałabym talentów, nie pomagała zwierzętom, nie uczyła innych dzieci – może to co robię tez jest złe?
  3. Krytyka – owszem jest potrzebna bo zawsze wzbudza zainteresowanie. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale tak samo jak z rywalizacją wszystko musi być na zdrowym poziomie. Obrażanie ludzi i ich ciężkiej pracy jest bezcelowe – to jedynie silne argumenty mogą być brane pod uwagę.
  Jeżeli się kogoś o coś oskarża, to trzeba tez umieć to udowodnić.

  Pozdrawiam.

 29. nie mam zamiaru tego czytac skasuj ten tekst i to zdjencie tego dzieciatka bo na miejscu rodzicow tego dziecka to zaciagnelabym w krzaki i wytukla jak psa ………. !!!!!!!!!!!! jestes chora idz sie lecz

  1. Niektórzy nie zrozumięliby ironii i sarkazmu nawet gdyby te przyszły i trzepnęły ich w pusty łeb. Jak widać na załączonym obrazku, mamy tu do czynienia z takim właśnie przypadkiem.

   Kobieto podpisująca się „!!!!1” – jako, że ewidentnie rozumienie tekstu jest u Ciebie na poziomie problemów z przetwożeniem informacji zawartych w rozkładzie jazdy PKS-u w Swędziworach, informuję: autorka jest ZWOLENNICZKĄ WOŚP-u. I w odpowiedzi na kretynizmy wygłaszane przez p. Pawłowicz użyła IRONII i SARKAZMU.

   Idź się wstydzić pod tamto drzewo. O, tamto. Choć pewnie i tak zgubisz się idąc w jego stronę.

 30. O rany… Niektórzy ludzie naprawdę nie zrozumieli, że to ironia… Ale i tak wolę ich poczciwą nieinteligencję niż wyrafinowane okrucieństwo Pawłowicz. A tekst uderza w sedno sedna. Pozdrawiam serdecznie.

 31. O rany… Niektórzy ludzie naprawdę nie zrozumieli, że to ironia… Ale i tak wolę ich poczciwą nieinteligencję niż wyrafinowane okrucieństwo Pawłowicz. A tekst uderza w sedno sedna. Pozdrawiam serdecznie.

 32. nie inteligencja to panuje w twoim ptasim mużdzku skasuj to i sie nie kompromituj. ironia czy nie ale wielu ludzi to obraza czego ty nie mozesz zrozumiec bo masz za maly rozumek..

   1. Wiem. To też jest ironia. Brawo !!!!1! Nieźle nas nabrałaś. Szacun!

  1. Kobieto mam ochotę walnąć Cię słownikiem, aby Twój „mużdzek” zaczął pracować!!! Zapoznaj się z terminem „IRONIA”

 33. bog cie naprawde pokarał takim inwalidztwem dajac ci mużdzek wróbelka sama jestes sobie winna i wcale ciebie mi nie szkoda.

  1. Ciebie bozia za to rozumku nie dała. Najbystrzejsza/szy? to Ty nie jesteś. Kilka wskazówek dostałaś/eś? ale widzę że nie dotarło. Więc może prościej: 1. otwieramy np.Wikipedię 2.wstukujemy hasło ,,IRONIA” ew. dla pewności ,,SARKAZM” 3. Czytamy po-wo-li i ze zrozumieniem 4. powtarzamy punkt trzeci. 5. a teraz wracamy do wpisu powyżej i stosujemy metodę z punktu trzeciego czytamy dla pewności jeszcze wolniej.
   ps. nie wiem czy masz 10 lat czy też jesteś ograniczona/y umysłowo -jeśli tak to nie było tematu. W innym przypadku wiedz że obrażasz swoim istnieniem gatunek ludzki…

 34. Poseł Pawłowicz jest niedorozwinięta czego skutecznie dowodzi swoim abstrakcyjnym bełkotem !!! Jest ofiarą braku właściwego wyposażenia szpitala, w którym nieopatrznie przyszła na świat…

  1. Obawiam się, że jest ofiarą czegoś znacznie poważniejszego, ale dzieląc się moimi przypuszczeniami wystawiłbym sobie nienajpiękniejsze świadectwo, a na to nie mogę sobie pozwolić, gdyż sprawia mi przyjemność myśl, że siedzę na wyższej gałęzi ewolucyjnego drzewka niż pani Poseł.

 35. Zrobili jej krzywde zla opieka w szpitalu i bog wie czym jeszcze a teraz my musimy sie temu przygladac ……:/

   1. To znaczy – w piękny sposób ośmieszyłaś/ośmieszyłeś tych, którzy nie zrozumieli (nie przeczytali w całości) mojego tekstu. “Nie bende czytać do końca…” – boskie! Mam nadzieje, że zostaniesz moim stałym komentatorem. Ze świecą szukać takich parodystów:D

  1. Dla tych, co nie zrozumieli:
   S Y L W I A – aja! – P A W Ł O W I C Z – bee!
   (Gdzie Bratzacieszyciela?!( przynajmniej próbowałam;))

   1. A ja pacze i oczom nie wierze! To nie jest koszmar?! A na mnie krzyczeli, jak tlumaczylem nierozumiejacym…

 36. Od bardzo dawna wiedziałam że ludzie w Polsce powariowali. ” Bożek Owsiak” co za sarkazm!!!! Dawniej jak chciano komuś dopiec to parodiowali go w kabaretach teraz opisują w necie, zastanawiam się co będzie dalej! W czasach ogólnej znieczulicy chwała WOŚP że uczy pomagać. Co z dziećmi ateistów, oni wierzą że tylko ta maszyna może im pomóc. Może warto napisać do ministerstwa i NFZ że katolicy rezygnują z leczenia bo Bóg i tak podejmie decyzje, a medycyna tylko dla ateistów. Może zaraz starczy funduszy na służę zdrowia.
  Ps. proszę złożyć taką deklaracje że w razie wypadku lub choroby rezygnuje Pani z usług lekarskich i jednostek ratujących życie, jak Bóg będzie chciał to przecież zostanie Pani między nami.

 37. „Łukasz, jesteś wporzo gość, bo masz 10 lat i zaraz umrzesz”. Takie słowa mogła wypowiedzieć tylko skończona menda! Tylko ktoś bez czci i godności może wymachiwać zdjęciem umierającego dziecka! A może JO zwyczajnie przekroczył cienką granice szaleństwa? Nie wiem, ale jedno jest pewne: ten pajac jest całkowicie skończony (dla mnie przynajmniej i paru milionów innych, trzeźwo myślących rodaków).

 38. Oj, Kubryńska :)) Twój wpis i komentarze powinno się pokazywać w szkołach, jako test na czytanie ze zrozumieniem i wyjaśnienie słowa „sarkazm”… Tekst rewelacyjny! Ale komentarze, nie wszystkie, oczywiście, przyprawiły mnie o palpitację serca. Dlaczego mamy tak głupi naród? Dlaczego w szkołach nie uczy się czytania ze zrozumieniem? Dlaczego wszystko musi być dosłownie wytłumaczone, bo inaczej każda przenośnia czy własnie sarkazm sa odczytywane całkiem odwrotnie??
  Pozdrawiam 🙂 (ze zrozumieniem tekstu 😉 )

  1. Szanowna Pani Ewo! Chyba Pani ma problem ze zrozumieniem mojego wpisu. Mam nadzieję że Pawłowska przeczyta mój wpis i „przeczyta ze zrozumieniem” i nie przyprawi ją to o palpitację serca „Dlaczego wszystko musi być dosłownie wytłumaczone, bo inaczej każda przenośnia czy własnie sarkazm sa odczytywane całkiem odwrotnie” to całkiem czy odwrotnie?????

   1. Nie podejrzewam, żeby Pawłowicz (nie Pawłowska..) czytywała blogi, nie podejrzewam, żeby czytywała cokolwiek, i tym bardziej dziwi mnie Twój wpis. Mimo wszystko mam wrażenie, że jest skierowany do autorki bloga.

  2. zwracam honor pomyliłam nazwisko( Pawłowicz z Pawłowską ) może dla tego że jest bardziej popularne. Mam nadzieję że podeślą jej odpowiednie osoby, tak zwani „partyjni” koledzy.

 39. Oto cali my.Polacy.Znajdujemy kozła(kożlice) i sruu pomyje.
  Patrząc na wyczyny tej pani widzimy cała polską rzeczywistość.Głupota,zacietrzewienie zazdrość,hipokryzja ect.A czy to nie my powinniśmy decydować o tym żeby takich okazów nie było w przestrzeni publicznej(bez urazy Sylwia ,ale ty w jakimś sensie kreujesz ta panią) Maciarewicz ,Agent T,Pawłowicz,Nowak, itd ,to ludzie którzy kreują własne kariery i głęboko w dupie maja los szarego obywatela.Mamy pretensje,a to przecież my dajemy im mandaty.Pani P skompromitowała się już wiele razy,wiec dajmy jej odpust,olewajmy ja ,ignorujmy a przestanie istnieć w sposób naturalny.Lubie pana Owsiaka,jest on autorem czegoś niezwykłego a zarazem wielce wstydliwego irytującego.Jesteśmy chyba jedynym krajem w którym robi się narodowa sciepę na podstawowy sprzęt do ratowania ludzi a zarazem pozwalamy na tworzenie instytucji równolegle trwoniącej nasze składki(NFZ)Dlaczego nie wybieramy ludzi mądrych,z doświadczeniem,majętnych,z wizjami na poprawę życia obywateli a nie własnego. Na konie do autorki.Sylwio nie rób tego więcej.Tekst świetny ale nie wart tej marnej postaci,przynoszącej wstyd polskiej inteligencji,gremiu pedagogicznemu jak i nam prostym polakom w kraju i za granicami,
  Ps
  Widziałem dziś wywiad z panem Owsiakiem.Na pytanie czy słyszał o pani P,odpowiedział ” a kto to jest bo nie znam tej pani”….pozazdrościć.
  Róbmy podobnie .Nie slyszałem ,nie znam ,i finito:-)

  1. Oto cali my.Polacy.Znajdujemy kozła(kożlice) i sruu pomyje.
   Patrząc na wyczyny tej pani widzimy cała polską rzeczywistość.Głupota,zacietrzewienie zazdrość,hipokryzja ect.A czy to nie my powinniśmy decydować o tym żeby takich okazów nie było w przestrzeni publicznej(bez urazy Sylwia ,ale ty w jakimś sensie kreujesz ta panią) Maciarewicz ,Agent T,Pawłowicz,Nowak, itd ,to ludzie którzy kreują własne kariery i głęboko w dupie maja los szarego obywatela.Mamy pretensje,a to przecież my dajemy im mandaty.Pani P skompromitowała się już wiele razy,wiec dajmy jej odpust,olewajmy ja ,ignorujmy a przestanie istnieć w sposób naturalny.Lubie pana Owsiaka,jest on autorem czegoś niezwykłego a zarazem wielce wstydliwego irytującego.Jesteśmy chyba jedynym krajem w którym robi się narodowa sciepę na podstawowy sprzęt do ratowania ludzi a zarazem pozwalamy na tworzenie instytucji równolegle trwoniącej nasze składki(NFZ)Dlaczego nie wybieramy ludzi mądrych,z doświadczeniem,majętnych,z wizjami na poprawę życia obywateli a nie własnego. Na konie do autorki.Sylwio nie rób tego więcej.Tekst świetny ale nie wart tej marnej postaci,przynoszącej wstyd polskiej inteligencji,gremiu pedagogicznemu jak i nam prostym polakom w kraju i za granicami,
   Ps
   Widziałem dziś wywiad z panem Owsiakiem.Na pytanie czy słyszał o pani P,odpowiedział ” a kto to jest bo nie znam tej pani”….pozazdrościć.
   Róbmy podobnie .Nie slyszałem ,nie znam ,i finito:-)

   1. Masz rację, bedijar. Co by nie napisać – nic nie pobije Owsiaka: „nie znam tej pani”. Geniusz

 40. Co by nie powiedzieć to WOŚP wyręcza państwo. A jeśli chodzi o posłów i osłów to trudno powiedzieć ilu ich jest (suma jednych i drugich to na pewno 460 ). Kryśka Pawłowicz reprezentuje tę drugą część.

 41. WOŚP wyręcza państwo. Caritas również (kupują sprzęt medyczny, dofinansowują zabiegi operacyjne i rehabilitację). WOŚP jest zły, Caritas dobry?

 42. masakra. 90% spoleczenstwa polskiego nie potrafi czytac, tzn,potrafi czytac, ale nie rozumie co czyta! zupelnie jak pawlowicz, ktora nie wie co gada! dobrze, ze nie musze tego cyrku ogladac. pozdrawiam z zagranicy

 43. „Ironia – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce.

  W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

  Termin ten odnosi się również do sytuacji, zjawisk niezgodnych z oczekiwaniami; rezultatów przeciwstawnych wobec zamiarów, czyli do zaburzenia przyczynowo-skutkowej struktury rzeczywistości.”

  Zanim skomentujecie i ocenicie Panią Sylwię proszę o zapoznanie się z terminem „IRONIA”. Brak słów, ludzie!!!! A Pani Sylwii gratuluję doskonałego tekstu i pozdrawiam serdecznie.

  1. Dziękuję. Być może potrzebne są jakieś komunikaty-ostrzeżenia przed czytaniem moich tekstów, jak na paczce papierosów;)

 44. Ale się tu dzieje! 🙂 nie prawdopodobne jak dużo jest glupich, płytkich ludzi którzy zabierają głos na temat, którego nie zgłębili, że o przeczytaniu tekstu nie wspomnę! Przykre to jest i zachwiało moją wiarą w ludzi! Sylwio! Podziwiam Cię za wytrwałość! O byś zawsze pisała tak prawdziwie 🙂

 45. Najpierw odniosę się do części komentatorów, bo już mnie krew zalewa:
  To już przestało być zabawne, to nawet nie jest smutne, to żenujące! Polacy (część), uchodzący w świecie za wykształcony naród, nie zadają sobie trudu zapoznania z opinią autora? Jedno zdanie i „huzia na Józia”. Podstawowe zasady kultury nakazują wysłuchać rozmówcy do końca! Nikt nie oczekuje od innych, żeby się ślepo zgadzał z autorem. Wstydźcie się! A może jesteśmy kulturalni, ale niepraktykujący?

  Autorce, Sylwii Kubryńskiej, dziękuję, że zadaje sobie trud, przedstawienia w ciekawy i nietuzinkowy sposób problemów społecznych. Należę do osób, które niechętne czytają powtarzające się w mdłych tekstach informacje. Powracam na ten blog, bo znajduję we wpisach staranność i szacunek do czytelnika. Przykro jest patrzeć, że czytelnik, nie potrafi odwzajemnić się wyrażeniem własnego zdania grzecznie.

  Tym, którzy zachowują się, jak na człowieka przystało – dziękuję, za możliwość dyskusji.

 46. Błagam Panią jako chrześcijanin aby nie obrażała Pani „swoim istnieniem” mojej osoby…

 47. Droga Autorko, obawiam się, że nawet poprzedzenie tekstu ostrzeżeniem „Uwaga! Sarkazm” (pomarańczową pogrubioną czcionką 30 pkt) nie pomoże. Niektórzy sarkazmu nie dostrzegą, choćby się o niego potknęli…

 48. Chciałam skomentować, ale się powstrzymam, bo choć wiele z tego tekstu popieram, to jednak kierunek, w jakim poszedł, sprawia, że mija się nieco z celem. Szkoda. Bo ludzi pokroju pani poseł nie powinno się wpuszczać do mediów, a edukować.

 49. Sorry,oto dosier tej pani
  Krystyna Pawłowicz (ur. 14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie) – polska prawniczka, zajmująca się prawem gospodarczym publicznym, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych…..i gdzie miejsce na edukacje:-)

  1. Zdobyte tytuły nie świadczą może nie tyle o wiedzy czy o sposobie myślenia, co – co ważniejsze – o kulturze osobiste, wypowiedzi, zachowania itd. Tytuł profesora nie zwalnia ani z myślenia, ani z dalszego edukowania, ani z podstaw kultury.

 50. Lepiej mieć symptom Owsiaka niż natręctwo pasożytniczego „owsika” 😉
  Enterobius vermicularis wywołuje chorobę zwaną owsicą.
  Przebieg owsicy zależy od liczby pasożytów i odporności żywiciela na przejawy dobra.
  Im mniejsza odporność, tym silniejszy drażniący świąd.
  Przy nasilonej infestacji w organizmie społeczeństwa, owsica może doprowadzić do poważnych zahamowań rozwoju fizycznego i psychicznego.
  Zjawisko powszechne we wszystkich sferach środowiskowych, lecz najliczniejsze w klimacie zawiści.

 51. Witam i pozdrawiam Wszystkich a w szczególności Sylwia Kubryńska.
  Jestem pełen podziwu dla ludzi , którym się wydaje , że WOŚP jest niepotrzebne. Poniekąd mają racje w cywilizowanych krajach PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK KONSTYTUCYJNY zapewnić pełen dostęp do opieki medycznej ale jak się okazuje Polska do takich krajów nie należy. Konstytucyjne prawo polskie też zapewnia pełen dostęp lecz przez Ministerstwa , Posłów i NFZ jest to prawo ZŁAMANE !!!!!!!
  Tylko dzięki LUDZIOM takim jak Jerzy Owsiak jest nieco łatwiej gdyż szpitale dostają ten sprzęt od WOŚP i nie muszą same wydawać pieniędzy przez co są bardziej RĘTOWNE a o to chodzi polskiemu Rządowi, by szpitale były dochodowe.
  DZIĘKUJĘ Jerzemu Owsiakowi , że szpital w którym przyszedł na świat mój synek był wyposażony w sprzęt WOŚP , dziękuję też Wszystkim ludziom ,którzy pomagają w doborze i zakupie sprzętu i decydują które szpitale mają otrzymać ten dar od SPOŁECZEŃSTWA ponieważ ten kto dał nawet złamany grosz na WOŚP wsparł i przyczynił się do czegoś WIELKIEGO czym jest pomoc drugiemu człowiekowi. Bogatych najczęściej jest nie stać na taki gest.

 52. Uważam, że ten tekst jest skandaliczny, a Kubryńską należy zabić. Niewytłumaczalne jest, że nie potrafi – w odróżnieniu do posłanki Pawłowicz – w tę ciepłą styczniową noc wyobrazić sobie letnie noce Przystanku Woodstock i odbywające się na nim praktyki satanistyczne, lewackie, genderowe, pedalskie i błotne, finansowane z kasy WOŚP. Zamiast tego woli wpisać się w festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, tę całą demoralizację i jeszcze wymaga, byśmy czytali jej wpis do końca. Sorry, ale tego już za dużo. Miejmy odwagę odmówić Kubryńskiej/Owsiakowi!*

  (*niepotrzebne skreślić)

 53. Ujawniła Pani swój poziom inteligencji, który jest zerowy. Ciekawe jakby Pani dziecko było chore czy by go Pani nie ratowała? Przecież wszystko jest w rękach Boga!

 54. Dopiero dzisiaj dostałem linka do tego tekstu i powiem szczerze że na początku, po pierwszym akapicie myślałem że zaraz mnie szlag trafi… Przeczytałem jednak tekst do końca i pojąłem jakim byłbym idiotą gdybym na pierwszym zdaniu poprzestał i z tamtą opinią podjął się wypowiedzi w temacie tego wpisu. Teraz chciałbym gorąco podziękować Pani, Pani Sylwio, za tak doskonałą ironię. Jestem pod wielkim wrażeniem.
  Sam mam 26 lat, a od 22 gram razem z orkiestrą i P. Owsiakiem którego miałem okazję poznać osobiście i mam dla nie ogromny szacunek. Prywatnie uważam że oczywiście to nasz rząd/nierząd powinien wspierać szpitale i zapewniać nieskrępowany dostęp do wszelkiej pomocy medycznej, ale nie oszukujmy się że świat jest doskonały. Akcje takie jak WOŚP właśnie, są potrzebne abyśmy mogli pełniej doświadczać dobrodziejstw epoki w której żyjemy i przede wszystkim aby było nas coraz więcej. W kwietniu zostanę ojcem i chociaż jak na razie wszystkie wyniki są w najlepszym porządku, to jak wiadomo, stać się może wszystko. Mam nadzieję że mój synek nie będzie potrzebował specjalistycznej pomocy lekarskiej żeby przeżyć, ale i tak czuję się dużo pewniej i bezpieczniej, wiedząc że blisko mam szpital kompleksowo wyposażony właśnie dzięki akcji P. Owsiaka, wiem że sprzęt w tym szpitalu jest używany regularnie, a gdyby nie WOŚP to szpital by go nie miał. W każdym razie jeszcze raz dziękuję Pani za ten genialny tekst, a Panu Owsiakowi za takie wielkie serce, zaangażowanie i odwagę, żeby pomimo tego (jednak coraz częstszego i głośniejszego) mieszania jego osoby z błotem, grać do końca świata i jeden dzień dłużej.
  SIEMA !!

 55. If you are planning to engage in a personal injury settlement, seek the services of
  our experienced Los Angeles attorneys. At the same time, there are
  also insurance companies to contend with, many
  of which will fight and fight hard to ensure that
  they don’t have to pay at their client’s expense, whether said client is at fault or not.
  Our teams of experts go into the depth of the accidents that
  has happened and find out the real cause and
  even those who are responsible for the accident.

 56. Ja proponuje przestac leczyc wszystkich ludzi, ktorzy mysla w kategoriach „Bog daje zycie i Bog moze je odebrac”. Masz zawal? Umierasz, bo Bog tak chcial. Masz wypadek? Umierasz ….. Itd

 57. Only a qualified, experienced lawyer can see you through the process.

  Anyone who has suffered a serious personal harm that has led to significant physical or
  emotional damage, or both, knows that it is a difficult experience.

  A personal injury lawyer will know about the personal injury law and can get you right compensation as a victim
  of the accident.

 58. I have been browsing on-line greater than 3 hours lately, but I by no means discovered any attention-grabbing article like
  yours. It’s beautiful value sufficient for me. In my view, if all
  site owners and bloggers made good content
  as you probably did, the internet shall be much more useful than ever before.

 59. An assignment to visit a bar, sample a beer, purchase a snack and check out the men’s cloakroom is
  not most women’s idea of a great shopping trip but getting paid to carry out such an assignment will sound like
  a good deal to many men. It would be a dream come true, partying
  with the cartoon character voted the 2nd most influential in history.

  But Alfredo’s death has released him from this promise.

 60. Hey! Would you mind if I share your blog with my myspace group?
  There’s a lot of people that I think would really appreciate your content.

  Please let me know. Thank you

 61. Its such as you learn my thoughts! You seem to know
  so much about this, like you wrote the guide in it or something.
  I believe that you can do with a few percent to power the message house a little bit, but instead of that, that is wonderful blog.
  A fantastic read. I will certainly be back.

  – cliquez ici
  – cliquez ici
  – cliquez ici
  – cliquez ici
  – cliquez ici
  – cliquez ici

 62. I must thank you for the efforts you have put in penning this website.
  I’m hoping to see the same high-grade content by you later on as well.
  In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal blog now
  😉

 63. After you have completed all the 5 steps to use SWOT Analysis to Formulate Strategies, you have
  a list of strategies for you to implement to your business.
  It is essential for the content published to be original.

  Gone are the prescriptive percentages and the focus is
  now on high quality, natural writing.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s