10 życzeń

W prezencie imieninowym chcę dostać trotyl

wpadnie parę osób…

Dziś są moje imieniny. Kto nie wierzy, niech spojrzy w kalendarz i sam się przekona, co się dzieje pod datą 3 listopada? Imieniny Kubryńskiej!  A teraz do rzeczy. Zanim potencjalni goście wypiją ze mną imieninowego kielicha, niech podzielą między sobą zadania w kwestii prezentów.

Oto lista życzeń:

 1. Trotyl. Chcę dostać trotyl, by na własne oczy się przekonać, że istnieją rzeczy, które nie istnieją.
 2. Czternaście milionów dolarów. Z odsetkami. Nie dlatego, że chcę być bogata. Po prostu powinnam wreszcie dostać honorarium za moją książkę. Należy mi się.
 3. Matura z matematyki. Udokumentowanie zdania egzaminu, które raz na zawsze zada cios powracającemu koszmarowi. By już nigdy brak pracy domowej nie nękał mnie po nocach. By nieuzupełniony zeszyt nie straszył mnie o świcie. Tak, poproszę maturę z matematyki. I na wszelki wypadek jeszcze jedną maturę z polskiego, bo ostatnio moje sny się rozhuśtały.
 4. Srebrny proszek do znikania. Taka sytuacja: spotykam przystojnego bruneta, zjadamy proszek i tyle nas widzieli. Proszę nie mówić, że to nie możliwe. Oglądałam „Purpurową Różę z Kairu”, możliwe. Mimo apelów, nikt mi tego proszku do tej pory nie kupił. To ja poproszę.
 5. Video Philipsa. Tak, to spalone. Nigdy sobie nie daruję, że odniosłam je do punktu naprawczego po feralnym pieczeniu piernika kętrzyńskiego. Cwaniak majster z Dolnego Wrzeszcza mi go nie zwrócił, a wszelkie pretensje gasił tubalnym śmiechem. Żądam zadośćuczynienia.
 6. Torba kiełbasy z lotniska w Rębiechowie. Wiem, że to trudne, ale może w drodze wyjątku – w dniu moich imienin – ktoś ze Straży Granicznej się zlituje i przymknie oko na niedawną ewakuację?
 7. Bóg. Podobno jest bardzo potrzebny…
 8. Osiemnaście lat. Taki wiek i ani dnia więcej. Jeszcze nie wiem, jak wygląda prezent, który to załatwia, ale wierzę w obdarowującego.
 9. Telewizor. W którym na każdym kanale będą leciały tylko i wyłącznie filmy przyrodnicze z głosem Krystyny Czubówny. Codziennie, nie tylko w niedzielę.
 10. SMS o treści: „Żartowałem. Dawid”.

21 myśli na temat “10 życzeń

  1. no i piersi zdazyly przede mna, ale ja za to z zagramanicy to samo, tylko ze inaczej – zeby sie spelnilo to, czego sobie zyczy solenizantka razy dwa, ale bez przesytu, bo jak mowi stare przyslowie pszczol – nieszczesny – bedziesz mial czegos chcial

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s