www.zbawienie.com.pl *

Zaraz, zaraz, co my się tak z tym zbawieniem spieszymy? Chwila, jeszcze rzeź niewiniątek…

Po ostatnim wpisie znalazłam się w konfuzji głębokiej, bo prawdę mówiąc nie wiedziałam właściwie, co to znaczy – zbawienie? Po co Jezus umarł? Jak to: nas zbawić? Kogo? Od czego? Pytałam znajomych, szukałam w Piśmie. Całe szczęście jest jednak Internet, a w nim publikacji na ten temat, że ho, ho. I tak trafiłam (a raczej ktoś mi podesłał) link z odpowiedzią. Ale po kolei, zacznijmy od początku:

 „Wbrew powszechnemu mniemaniu, są dwie zasadnicze prawdy:

 • Światem rządzi szatan, używając rządów oraz religii  (z tym się mogę zgodzić).
 • Śmierć człowieka nie jest zjawiskiem normalnym (a z tym się chyba zgodzi znakomita większość).

Zbawienie jest więc usunięciem owych dwóch problemów”.

Powiem tak. Dla mnie bomba. Ale wracając do tekstu. W sprawie zażegnania zjawiska śmierci, autor się już dalej nie rozwodzi. I słusznie, bo co tu dalej tłumaczyć? Nic dodać nic ująć, każdemu chyba pasuje. Za to kwestię wyzwolenia spod władzy szatana i historię zbawienia – chętnie ciągnie dalej:

Świat szatana zadaje sobie wiele trudu, aby za pomocą masowej propagandy szatańskiej podważyć Biblię. Dochodzi do tego, ze publiczne cytowanie wersetów biblijnych jest zakazane…”. Surowo. Jak tylko ktoś coś z Pisma przytoczy – czapa. Ale, spokojnie, czytajmy dalej: „Szatan nienawidzi Boga oraz nienawidzi człowieka. Człowieka nienawidzi dlatego że człowiek jest stworzony na wzór i podobieństwo samego Boga”. Tu pozwolę sobie na małą dygresję, bo wcześniej stało, że szatan to jeden z aniołów, które też stworzył Bóg, ale jednak chyba stworzył je na podobieństwo diabli wiedzą czego, bo tu nic o nienawiści szatana do aniołów – ergo samego siebie – nie ma.

Co dalej? Szatan był nieposłuszny, podobnie zresztą jak ta para banitów z Edenu. Czytamy: „Bóg był ich Stwórcą, Ojcem i nawet Przyjacielem. Zwłaszcza Adam miał z Bogiem bardzo bliski kontakt (teraz to się nazywa nierówność). Kiedy Adam zauważył, że brakuje mu partnerki, dobry Bóg dał mu w darze prześliczną żonę…” Która, jak się później okazało, stała się dość kłopotliwym prześlicznym prezentem. W sensie, że jabłko zjadła i teraz ludzkość przez nią cierpi.

Tu się mimochodem wyjaśnia tajemnica kobiecych problemów, na które sobie wszystkie kobiety w jedną Ewę ściśnięte jak najbardziej zasłużyły, bo – jako rzecze rozjuszony brakiem jabłka na drzewie Bóg:„- Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą…”

Tak się zaczytałam, że całe to zbawienie już mi się rozmyło, jakoś zbladło, inne sprawy wyszły na jaw, cały ten Plan Boski z ukrzyżowaniem Syna Swego Jedynego, by szatana od władzy odsunąć – mnie zafascynował. Ale moment, moment, co my się z tą polityką spieszymy, jeszcze choroby (bo za Adama głupotę Bóg choroby zesłał), jeszcze wojny, jeszcze śmierci, sromota, lament i padół. A wszystko przez to cholerne jabłko. Jedna chwila przyjemności – wieczne potępienie.

Wreszcie! Rodzi się Chrystus (Czy w bólach? Nie mogę znaleźć, a przecież, skoro bóle są za jabłko, a Maria nie miała pierworodnej zmazy – wszak powinna rodzić bez bólu), cierpienie przychodzi zażegnać, z cierpienia wyzwolić. Ale zaraz, zaraz, co my się tak z tym zbawieniem spieszymy? Chwila, jeszcze rzeź niewiniątek.

Plan to Plan. Koszty nie grają roli. Tu idzie tu o sprawę wielką, sprawę potężną, sprawę priorytetową, nie podlegającą dyskusji. Tu idzie o zbawienie. Obalenie szatana, niwelację śmierci.

 • Aby już nigdy nie dorwał się do władzy żaden religijny manipulator.
 • Aby już nikt nigdy nie umarł.

Dobrze, że się udało.

—————————————————————————————————

* Podałam błędny adres witryny, żeby nie linkować. Obraża moje uczucia niereligijne.

21 myśli na temat “www.zbawienie.com.pl *

 1. Może mi ktoś wytłumaczy, bo się pogubiłam. Ewa i Adam byli pierwszymi ludźmi na Ziemi. Ewa urodziła Kaina i Abla. Kain i Abel pożenili się i mieli dzieci. Z kim się pożenili, jeśli istniała tylko ich czwórka??

   1. Wg mnie się nie żenili… robili to na kocią łapę;DDDD

   1. dobra, zaraz przeczytam, ale wyobraź sobie, że hołownia (prywatnie lekko zniekształcam jego nazwisko) też pewnie się w tej roli kiedyś nie widział. młoda jesteś, wszystko przed tobą.

   2. Ok, dobra, mogę być. Autorytetem do spraw wiary… w siebie;P

 2. Sylwia Kubryńska | 11 Kwiecień 2012 o 09:08 |

  Wg mnie się nie żenili… robili to na kocią łapę;DDDD

  Sylwia, ok, niech będzie, że na kocią łapę. Ale z kim? Był tylko Adam, Ewa i dwóch synów.
  Straszne luki są w Biblii:)

 3. ja napisała:
  ” Z Ewą???!!???!??!?”

  Aha. To teraz rozumiem skąd te słowa: „bracia i siostry, zebraliśmy się tu… ”
  😉

 4. Buk jest kobieta, to by tlumaczylo dlaczego Adam mial z blogiem taki bliski kontakt – i w zasadzie tlumaczyloby skad sie wziela Ewa… A Kain i Abel pozenili sie ze soba! No bo z kim? Z Ewa? Wiec albo Kain, albo Abel byl kobieta! To by tlumaczylo nielogicznosci… ale i tak byloby to kazirodztwo, cholercia. To chyba Abel byl facetem, bo jakby Kain, to nie moglby urodzic wiecej – wiec w zasadzie cierpimy za to, ze Kaina zabila Abla. No chyba ze zonami tych dwoch byly nieludzkie jakies osobniki – malpiatki. Ale to znowu nie po borzemu by bylo. Jak trudno nie myslec, jak sie musi wierzyc!

 5. Ajjj głupcy xD Nie czytaliście Biblii.
  Potem obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją i ta zrodziła dzieci.
  Nie wiemy ile ich było.
  Dalsi ludzie mogli nawet rozmnażać się z matkami, ojcami.
  Jest pewna historia i córkach, które upiły ojca i porodziły mu dzieci.
  Ich geny nie były w tym czasie „zepsute”, kojarzenie bliźniacze.
  To było jak najbardziej okej

 6. Pismo Święte było autorytetem dopuki te purpurowe sukin koty nie zaczeli przy nim majstrować.Teraz to żadna wiara nie jest nie zasługuje na wiarę.

 7. jesli jezus umarl za nasze grzech to dlaczego my musimy sie ze swoich grzechow spowiadac skoro grzechy zostaly odkupione przez smierc na krzyzu czyz zaciagnelismy pozyczkie i przez stulecia pokolenia musza splacac jak to recznie wytlumaczyc czy grzechy sa odkupione czy moze jeszcze rosna z procentem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s