04.11.2011 Zero

Niby nic, a jednak przepaść nie do pokonania.

Jestem już duża, lecz w głowie eły beły. Każdy mój plan rozsypuje się jak puzzle, zanim w ogóle wejdzie w fazę realizacji. A gdy już coś postanowię, zorganizuję, przypilnuję, żyły wyrwę, na koniec zawsze coś mi przeszkodzi. Na przykład jedno zero. Symbol mojego życia. Moja magiczna liczba.

Jakby dorysować oczy i futrzaną czapkę: wypisz wymaluj.

Czy to możliwe, żeby ktoś, kto trzy razy napisał coś na kształt powieści, wypocił z siebie siedem tysięcy felietonów do szuflady, dwa tysiące w cyberprzestrzeń, do tego dorzucił cztery tuziny opowiadań i kilkadziesiąt artykułów prasowych, w dodatku na co dzień pracuje jako niby dziennikarz, by ten sam ktoś walnął się w interpretacji regulaminu i zamiast tysiąca znaków, wysłał na konkurs dziesięć razy tyle?

Tak, tak, mili Państwo, zamiast spokojnie pisać tego bloga, postanowiłam ryć w znoju kolejne Dzieło Mojego Życia, by wziąć udział w prestiżowym konkursie, zgarnąć pierwszą nagrodę i raz na zawsze odmienić swoje życie. Nie pomogły jednak opcje statystyk, nie pomógł kalkulator. Nie zauważyłam jednego zera i po dziesięciokroć złamałam zasady regulaminu.

Wszystko więc wróciło do normy i jestem z powrotem. Wraz ze mną jest też dobra nowina. Na tym blogu mogę napisać nieskończoną liczbę znaków!

7 myśli na temat “04.11.2011 Zero

  1. No nie!!! Tekst na pewno wyśle Pani na konkurs, gdzie wymagana jest większa ilość znaków, lub opublikuje na blogu!Tak po kawałeczku, w odcinkach…..

  2. Żartujesz? 10 000 znaków zamiast 1 000? Zazwyczaj zmiana w tę stronę mnie cieszy, ale w tym wypadku… Cóż, Sylwia, dałaś czadu.

  3. Jesli chodzi o ten regulamin, to dopisz im, ze zasaday sa po to, zeby je lamac 🙂 i dlatego Ty masz wiecej znakow.

  4. Pfff, porządne opowiadanie musi mieć co najmniej 10 000 znaków. Co oni tam poszaleli, żeby tylko 1000 wymagać? ;p

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s