30.08.2011 Aaa…informatyka z darmowym edytorem tekstu chętnie poznam

Pamiętają Państwo historię zakupu Macintosha? Zakończoną zakupem Acera z urwanym klawiszem? A więc Acer z urwanym klawiszem całkiem nieźle hulał. Do niedawna. Bo od jakiegoś czasu przestał nieźle hulać, a wszystko przez niejakiego Billa Gates’a.

Sprawy miały się tak. Niejaki Bill Gates wgrał do mojego Acera oprogramowanie niezbędne do hulania Acera z F8 (bo myślę, że wtedy jeszcze był ten klawisz). Niestety, oprogramowanie niepełne. Ściśle – oprogramowanie Windows bez niezbędnych programów typu, przykładowo Word. A jak się Państwo domyślają, taki program całkiem by mi się nawet przydał. Owszem, Bill Gates pokazał ludzką twarz i wrzucił do Acera jakieś próbne demo, które postanowiłam ogryźć do kości. Już mówię, w jaki sposób. Przy uruchamianiu programu pojawiał się komunikat, że program ten będzie działał jakieś 30 dni, a dni te będzie przeliczał notując liczbę jego uruchomień. To znaczy – za każdym razem, gdy otworzę program – licznik skróci mi czas jego użytkowania, by na koniec wskazać drogę do najbliższego Media Markt.

Do Media Markt mi się wcale nie spieszyło, więc wpadłam na genialny pomysł. Nigdy nie zamykać raz otwartego programu! I zaoszczędzić w ten sposób jakieś trzysta z hakiem! Które, jak sami Państwo dobrze wiedzą, można przeznaczyć na różne wesołe cele.

Mój chytry plan działał bez zarzutu. Już nawet zaczęłam się zastanawiać, jakim cudem ta firma (Microsoft) w ogóle prosperuje? Ale wszystko się zmieniło w momencie, gdy komputer dopadł niemający bladego pojęcia o wojnie z Windows’em  – mój syn. Otwierając i zamykając beztrosko różne programy, wyeksploatował mi kredyt zaufania u Billa Gates’a.

Od kilku dni piszę Dzieło Mojego Życia w notatniku o nazwie Dokument tekstowy (txt). Takie coś z pulpitu. Działa, ale nie potkreśla błenduf. Także: sorry.

3 myśli na temat “30.08.2011 Aaa…informatyka z darmowym edytorem tekstu chętnie poznam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s