22.03.2011 Po wyjściu z szuflady

„Cel do którego człowiek dąży jest zawsze niejasny”. Gdy przeczytałam te słowa z miejsca uznałam Kunderę za kretyna sączącego pseudoteorie, o których prawdopodobnie sam nie ma pojęcia. Przecież mój cel był jasny jak światło, ścisły i sprecyzowany niczym wiązka laserowa. Przez ułamek sekundy bym się nie zawahała w odpowiedzi na pytanie: dokąd idziesz? Skąd więc przypuszczenie tego czeskiego mądrali, że nie wiem, do czego dążę?

Od kilku dni jestem u celu. Początkowo zziajana i zaaferowana sukcesem nawet nie przypuszczałam, co mnie czeka. Bo teraz, gdy już emocje mi opadły, drepczę w kółko w poczuciu całkowitego zagubienia. Czy to, o co mi chodziło to na pewno to? Czy stan spełnienia jest wartością najwyższą? Bo może sama pogoń nadaje życiu sens, podczas gdy cel to tylko ślepa uliczka? Dopóki więc dążymy do czegoś – rosną nam skrzydła, ale tylko po to byśmy się  w końcu zamienili w dziobiącą klepisko kurę?

Patrzę na „Last Minute” jak na dziecko poczęte metodą in vitro po kilkunastu nieudanych próbach. Wyczekane, wytęsknione, wreszcie przychodzi na świat. Ale, zaraz, zaraz. Czy z tym dzieckiem wszystko w porządku? Do kogo jest podobne? Cholera, nie pamiętam… Dostojewski? Hemingway? Może Emil Zola? Nie, nie… . Michał Bułhakow! Oj, chyba też nie on. A może jednak ten Charles Bukowski? Sukces ma przecież wielu ojców.

Hm, z profilu jakby nieco… Rowan Atkinson?

Zamieszczone w Bez kategorii

5 myśli na temat “22.03.2011 Po wyjściu z szuflady

  1. Bo nie od dziś wiadomo, że chodzi o to, żeby gonić króliczka … nie złapać 🙂
    Mój króliczek oczekuje właśnie na skład, kolejną korektę i druk. Ja zastanawiam się co to będzie … Cóż, trzeba będzie znaleźć sobie kolejnego króliczka 😉

  2. A czemu ma byc do kogos podobne? Najwazniejsze, to miec swoj styl. Nie jestes Dostojewskim, nie jestes Zola. Nie jestes tez zadnym Kingiem, nie mowiac juz o Harlequinie 😉 jestes Sylwia i tego masz sie trzymac 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s