09.03.2011 Z kroniki Akademii Rolniczej. No i że wiosna

Czy wiedzą Państwo co to jest dziwadełko? Pomijając oczywiście Kiwaczka? Otóż dziwadełko jest to pierwsze stadium larwalne motylicy wątrobowej.  Powiedziałam to podczas wywodu na egzaminie z zoologii, gdy profesor ornitolog Mackiewicz przerwał:

– Sylwia, jasny gwint, skąd ty to wiesz?!

Wiedziałam, bo najzwyczajniej w świecie obryłam się z tej motylicy. Niezwykle rzadko zdarzało mi się podczas mojej edukacji obryć z czegokolwiek. Nie pojmuje więc, czemu ów zaszczyt spotkał akurat tę kuriozalną przywrę.

Wracając do egzaminu. Słowa wypowiedziane przez profesora ornitologa poczytałam sobie jako zwycięstwo, które niebawem przekuje się w bardzo dobrą ocenę w indeksie. Nic bardziej mylnego. Profesor ornitolog, jak sama nazwa wskazuje był, jasny gwint, ornitologiem. Opętanym bez pamięci swoją pasją. W zamian za moje dziwadełko wyjął więc spod biurka magnetofon o jakże wymownej nazwie WILGA, z którego w ciszę gabinetu wyleciały ptasie trele.

– I kto to, jasny gwint, śpiewa? – spytał, słusznie oczekując kapitulacji. Moja bardzo dobra ocena natychmiast pofrunęła w nigdy nieodnalezioną dal. Okazało się, że w klasyfikacji gatunków ornitologa Mackiewicza motylica wątrobowa zajmuje dość parchate miejsce.

Naukę z tego egzaminu wyniosłam taką: zaniechać w swoim życiu pomysłów na obrycie się z czegokolwiek. A jeśli się kiedyś pojawi na rynku płyta z trelami – zakupić i posłuchać.

I właśnie to się stało. Kupiłam Atlas Ptaków Polski. Do atlasu dołączona jest płyta. Od wczoraj słucham ptasiego śpiewu.

Ale bym teraz, jasny gwint, piątkę wyrwała.

Zamieszczone w Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s